Event Organiser - en to ca translation catalogue (387 entries)

en:  <span class="meta-nav">&larr;</span> Newer events
ca: <span class="meta-nav">←</span> Últims Esdeveniments

en: %d categories were created
ca: S'han creat categories %d

en: %d events were successfully imported
ca: %d esdeveniments s'han importat amb èxit

en: %d venues were created
ca: %d llocs han estat creats

en: %s has only been tested up to %s %s
ca: %s sols s'ha provat per damunt de %s %s

en: %s requires %s version %s or higher
ca: %s requereix %s versió %s o superior

en: &mdash; No Change &mdash;
ca: — No hi han Canvis —

en: 'No events' message
ca: Missatge  "No hi han esdeveniments"

en: 1 category was created
ca: S'ha creat 1 categoria

en: 1 event was successfully imported
ca: 1 esdeveniment s'ha importat amb èxit

en: 1 venue was created
ca: S'ha creat 1 lloc

en: 24 hour time
ca: De 24 hores

en: <h4>City & State Fields Added</h4>City and state / province fields for venues have now been added. </br> If you'd like, Event Organiser can <a href='%s'>attempt to auto-fill them</a>. You can always manually change the details aftewards.
ca: <h4>Camps addicionals de Ciutat i Província</h4> Ara s'han afegit els camps de ciutat i estat/província.</br>Si ho desitges, Event Organiser pot  <a href='%s'>intentar el autocompletat amb les mateixes</a>. Sempre pots canviar manualmente els detalls més tard.

en: <h4>The Default Templates Have Changed</h4>Don't panic! If you've set up your own templates in your theme you won't notice any change. </br> If you haven't and want the old templates back, <a href='http://wp-event-organiser.com/blog/new-default-templates-in-1-7'>see this post<a/>.
ca: <h4>Les plantilles per defecte han canviat</h4>No et preocupes, si has configurat les teves pròpies plantilles al teu tema no advertiràs cap canvi.</br> Si no és el cas i vols les antigues plantilles de nou, <a href='http://wp-event-organiser.com/blog/new-default-templates-in-1-7'>llegeix açò,<a/>.

en: A list or dropdown of event categories
ca: Una llista o desplegable de categories d'esdeveniments

en: A list or dropdown of event venues
ca: Una llista o desplegable de llocs d'esdeveniments

en: Add Event
ca: Afegeix Esdeveniment

en: Add New Category
ca: Afegeix una nova categoria

en: Add New Event
ca: Afegeix un nou esdeveniment

en: Add New Tag
ca: Afegeix una nova etiqueta

en: Add New Venue
ca: Afegeix un nou lloc

en: Add To Google Calendar
ca: Afegeix a Google Calendar

en: Add an 'events' link to the navigation menu:
ca: Afegir un enllaç d'esdeveniments al menú de navegació:

en: Add information on your venue pages with venue custom fields, or give your venues more attentioned with their own 'featured image'
ca: Afegir informació a les seves pàgines de lloc de celebració amb camps de Lloc de celebració personalitzats, o donar als seus llocs de celebració més atenció amb la seva pròpia "imatge destacada'

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o elimina etiquetes

en: Add or remove venues
ca: Afefeix o elimina llocs

en: Add-on Licence keys
ca: Claus de Llicencia dels Add-on

en: Additional shortcodes & improved UI
ca: Shortcodes adicionals i una millor interfície d'usuari

en: Address
ca: Adressa

en: All Categories
ca: Totes les Categories

en: All Day
ca: Tot el dia

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: All Venues
ca: Tots els llocs

en: All dates and times must be entered in the specified format. This format can changed in the settings page.
ca: Totes les dates i hores han de ser introduides en un format especific. Aquest format pot ser canviat a la pàgina de configuració

en: All day
ca: Tot el dia

en: All events
ca: Tots els esdeveninents

en: Apologies, but no events were found for the requested category.
ca: Disculpa, però no s'han trobat esdeveniments en la categoria sol·licitada.

en: Apologies, but no events were found for the requested tag.
ca: Disculpa, però no s'han trobat esdeveniments amb l'etiqueta sol·licitada.

en: Apologies, but no events were found for the requested venue.
ca: Disculpes, però no s'han trobat esdeveniments per al lloc sol·licitat.

en: Apologies, but no results were found for the requested archive.
ca: Disculpes, però no s'han trobat resultats a l'arxiu sol·licitat.

en: Are current events past?
ca: Són esdeveniments passats?

en: Assign the category a colour.
ca: Asignar un color a la categoria

en: Author
ca: Autor

en: Below any <strong>known</strong> plug-in and theme conflicts are highlighted in red.
ca: A baix es ressalta en vermell qualsevol conflicte <strong>conegut</strong> del plug-in i del tema.

en: Break this series
ca: Trencar aquesta sèrie

en: But that's not all &hellip;
ca: Però açò no es tot...

en: By clicking the relevant tab, you can view events in Month, Week or Day mode. You can also filter the events by events by category and venue. The 'go to date' button allows you to quickly jump to a specific date.
ca: En fer clic a la fitxa corresponent, podràs veure els esdeveniments per mes, setmana o dia. També pots filtrar els esdeveniments per categoria i lloc. El botó "anar a la data" us permet saltar ràpidament a una data específica.

en: Calendar View
ca: Vista de Calendari

en: Calendar options
ca: Opcions del calendari

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Categories
ca: Categoríes

en: Check this option to prevent any stylesheets from Event Organiser being loaded on the front-end
ca: Marqui aquesta opció per evitar que qualsevol full d'estil de l'Event Organiser es carregui en el front-end

en: Check to edit this event and its reoccurrences
ca: Marca per editar aquest esdeveniment i les seves recurrències.

en: Choose a custom permalink structure for events, venues, event categories and event tags.
ca: Tria una estructura personalitzada d'enllaços permanents per als esdeveniments, llocs, categories d'esdeveniments i etiquetes d'esdeveniments.

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu entre les etiquetes més utilitzades

en: Choose the reoccurrence end date. No further occurrences are added after this date, but an occurrence that starts before may finish after this date.
ca: Triar la recurrència i la data. No s'afegiran mes recurrències després d'aquesta data, però una ocurrència que comença abans pot acabar després d'aquesta data

en: City
ca: Ciutat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Country
ca: País

en: Create an event
ca: Crear un esdeveniment

en: Creating events
ca: Creant esdeveniments

en: Creating events:
ca: Creant esdeveniments:

en: Current date/time
ca: Data/hora actual

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom field deleted.
ca: Camp personalitzat eliminat.

en: Custom field updated.
ca: Camp personalitzat actualitzat.

en: Date Format:
ca: Format de data:

en: Day
ca: Dia

en: Day archive
ca: Arxiu diari

en: Debugging Event Organiser
ca: Depurant Event Organiser

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete Events
ca: Esborra Esdeveniments

en: Delete Other's Events
ca: Esborra Esdeveniments d'Altres

en: Delete expired events:
ca: Esborrar esdeveniments expirats:

en: Delete this occurrence
ca: Esborrar aquesta ocurrència

en: Delete will permanently remove the venue
ca: Esborrar, llevarà de forma permanent el lloc

en: Disable CSS:
ca: Desabilita CSS:

en: Dismiss
ca: Desestimar

en: Dismiss this notice
ca: Desestimar aquesta notícia.

en: Display as dropdown
ca: Mostra com a desplegable

en: Display past events on calendars, event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options).
ca: Mostra esdeveniments pasats al calendari, llistat d'esdeveniments i arxiu (açò pot ser reemplaçat per atributs shortcode i opcions d'extensions).

en: Displays a calendar of your events
ca: Mostra un calendari dels teus esdeveniments

en: Displays a list of events
ca: Mostra una llista d'esdeveniments

en: Displays a list of events, grouped by date
ca: Mostra una llista d'esdeveniments, agrupats per data

en: Do not add to menu
ca: No afegir al menú

en: Download Export File
ca: Descarregar el arxiu d'exportació

en: Download system information file
ca: Descarrega l'arxiu d'informació del sistema

en: Draft
ca: Esborrany

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Category
ca: Edita Categoria

en: Edit Event
ca: Edita Esdeveniment

en: Edit Events
ca: Edita Esdeveniments

en: Edit Others' Events
ca: Edita Esdeveniments d'Altres

en: Edit Tag
ca: Edita la etiqueta

en: Edit Venue
ca: Editar el Lloc

en: Edit takes you to the editing screen for that venue. You can also reach that screen by clicking on the venue title.
ca: Editar et porta a la pantalla d'edició d'aquest lloc. També pots anar a aquesta pantalla punxant en el títol del lloc.

en: Enable event pretty permalinks:
ca: Habilitar els enllaços permanents "bonics" d'esdeveniments

en: Enable events ICAL feed:
ca: Habilitar esdeveniments per al ICAL feed:

en: Enable templates:
ca: Habilitar les plantilles:

en: End
ca: Fi

en: End Date/Time
ca: Fi Data/Hora

en: Error:
ca: Errada:

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event (single)
ca: Esdeveniment

en: Event Categories
ca: Categories Esdeveniment

en: Event Category Archives: %s
ca: Arxius de categoria d'evento: %s

en: Event Detail
ca: Detall de l'esdeveniment

en: Event Details
ca: Detall de l'esdeveniment

en: Event Organiser
ca: Organitza Esdeveniments

en: Event Organiser Extensions
ca: Extensions de Event Organiser

en: Event Organiser Pro is a premium add-on bringing advanced booking management to Event Organiser.
ca: Event Organiser Pro és un add-on de pagament per dur la gestió avançada de reserva de Event Organiser.

en: Event Organiser Settings
ca: Ajustos del Event Organiser

en: Event Organiser offers a range of extension which add additional features to the plug-in.
ca: L'Organitzador d'Esdeveniments ofereix una gamma d'extensions que afegeixen funcions addicionals al plug-in.

en: Event Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiqueta d'esdeveniment: %s

en: Event Tags
ca: Etiquetes d'esdeveniment

en: Event Title
ca: Títol del esdeveniment

en: Event Venues
ca: Llocs d'esdeveniment

en: Event categories
ca: Categories d'esdeveniments

en: Event date/time format
ca: Format de data/hora d'esdeveniment

en: Event dates were not saved.
ca: Les dates de l'esdeveniment no s'han guardat

en: Event does not contain any dates.
ca: L'esdeveniment no te dates.

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ca: Esborrany d'event actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Esdeveniment anterior</a>

en: Event list widget placeholders
ca: Marcadors de posició del giny de la llista d'esdeveniments

en: Event management permissions
ca: Privilegis per al editor d'esdeveniments

en: Event page:
ca: Pàgina d'esdeveniments:

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
ca: Esdeveniment publicat. <a href="%s">Veure l'event</a>

en: Event restored to revision from %s
ca: Esdeveniment restaurat a la revisió de % s

en: Event saved.
ca: Esdeveniment guardat.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
ca: Esdeveniment programat per a: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitzar l'esdeveniment</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ca: Esdeveniment enviat.  <a target="_blank" href="%s">Previsualitzar l'esdeveniment</a>

en: Event updated.
ca: Esdeveniment actualitzat

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
ca: Esdeveniment actualitzat. <a href="%s">Mostra l'esdeveniment</a>

en: Event venue
ca: Lloc de l'esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events Agenda
ca: Agenda d'esdeveniments

en: Events Calendar
ca: Calendari d'esdeveniments

en: Events Category page:
ca: Pàgina de Categorïa d'Esdeveniments:

en: Events archives:
ca: Arxius d'esdeveniments:

en: Events at: %s
ca: Esdeveniments a: %s

en: Events within %d months
ca: Esdeveniments en %d mesos

en: Events within %d weeks
ca: Esdeveniments en %d setmanes

en: Events within 1 month
ca: Esdeveniments del mes

en: Events within 1 week
ca: Esdeveniments de la setmana

en: Events within 1 year
ca: Esdeveniments del any

en: Events within 24 hours
ca: Esdeveniments del dia

en: Events:
ca: Esdeveniments:

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Exclude events from searches:
ca: Excloure esdeveniments de les cerques:

en: Expired events
ca: Esdeveniments expirats

en: Export
ca: Exportar

en: Export Events
ca: Exportar Esdeveniments

en: File Error encountered: %d
ca: Error d'arxiu trobat: %d

en: File size: %s. File type: %s
ca: Tamany d'arxiu: %s. Tipus d'arxiu: %s

en: Find out more &hellip;
ca: Trobar més ...

en: Flexible Booking Options
ca: Opcions de reserva flexibles

en: For each of the pages, the corresponding template is used. To use your own template simply give it the same name and store in your theme folder. By default, if Event Organiser cannot find a template in your theme directory, it will use its own default template. To prevent this, uncheck this option. WordPress will then decide which template from your theme's folder to use.
ca: Per a cadascuna de les pàgines, s'utilitza la seva corresponent plantilla. Per utilitzar la teva pròpia plantilla simplement has de donar-li el mateix nom i guardar-ho a la carpeta del teu tema. Per defecte, si Event Organiser no pot trobar una plantilla en el directori del teu tema, utilitzarà la seva plantilla per defecte. Per prevenir això, deselecciona aquesta opció. Llavors WordPress decidirà quina plantilla de la teva carpeta del tema utilitzar.

en: For more information
ca: Per a més informació

en: For more information see documentation <a href='%s'>on editing the templates</a>
ca: Per a més informació, pega una mirada a la documentació <a href='%s'>editant les plantilles</a>

en: Future events
ca: Futurs esdeveniments

en: Get Event Organiser Pro
ca: Aconsegueixi Event Organiser Pro

en: Get Event Organiser Pro Add-On
ca: Aconseguerixi Event Organiser Pro Add-On

en: Get Link
ca: Obtindre l'enllaç

en: Give your users the ability to search and filter through your events with the event search shortcode. Event Organiser Pro also adds a text editor button to make inserting and configuring your shortcodes that bit easier.
ca: Doni als seus usuaris la capacitat de cercar i filtrar a través dels seus esdeveniments amb la cerca d'esdeveniments per shortcode. Event Organiser Pro també afegeix un botó d'edició de text per a realitzar la inserció i la configuració dels shorcodes una mica més fàcil.

en: Go Pro
ca: Ves a Pro

en: Go Pro!
ca: Vés a la versió Pro!

en: Go to Event Organiser settings
ca: Anar a la configuració de l'Organitzador d'esdeveniments

en: Group by
ca: Agrupat per

en: Group date format
ca: Grup de format de data

en: Group occurrences
ca: Ocurrències de grup

en: Hide dates
ca: Amaga les dates

en: Hour
ca: Hora

en: Hovering over a row in the venues list will display action links that allow you to manage that venue. You can perform the following actions:
ca: En passar per sobre d'una fila en la llista de llocs els enllaços de les accions que et permeten gestionar aquest esdeveniment. Pots realitzar les següents accions:

en: If 'no' is selected, an occurrence of an event is only past when it has finished. Otherwise, an occurrence is considered 'past' as soon as it starts.
ca: Si està seleccionat 'no', una ocurrència d'un esdeveniment sol ha succeït quan ha finalitzat. Si no, una ocurrència es considera 'succeïda' tan aviat com comenci.

en: If monthly reoccurrence is selected, select whether this should repeat on that date of the month (e.g. on the 24th) or on the day of the month (e.g. on the third Tuesday)
ca: Si està seleccionada recurrència mensual, selecciona si s'ha de repetir en aquesta data del mes (per exemple el 24) o el mateix dia del mes (per exemple, el tercer dimarts)

en: If selected only one occurrence of an event will be displayed on event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options.
ca: Si es selecciona, sols una ocurrència d'un esdeveniment es mostrarà en la llista d'esdeveniments i els arxius (aquest pot ser reemplaçat per atributs shortcode i opcions d'extensions.

en: If selected the event will be automatically trashed 24 hours after the last occurrence finishes.
ca: Si se selecciona l'esdeveniment serà esborrat automàticament en 24 hores després que acabi la ultima ocurrència.

en: If selected, visitors can subscribe to your events with the url: %s
ca: Si se selecciona, els visitants es poden subscriure als teus esdeveniments amb la url: %s

en: If weekly reoccurrence is selected, select which days of the week the event should be repeated. If no days are selected, the day of the start date is used
ca: Si està seleccionada recurrència setmanal, selecciona quins dies de la setmana l'esdeveniment deu repetir-se. Si no hi ha dies seleccionats, s'usa el dia de la data de començament.

en: If you have pretty permalinks enabled, select to have pretty premalinks for events.
ca: Si tens habilitats els enllaços permanents "bonics", selecciona per tenir enllaços permanents per als esdeveniments.

en: Import
ca: Importar

en: Import Events
ca: Importar Esdeveniments

en: Import an ICS file.
ca: Importar l'arxiu ICS

en: Import categories
ca: Importar categories

en: Import venues
ca: Importar llocs

en: Include 'Add To Google' link
ca: Incloure el enllaç "Afegir a Google"

en: Include past events
ca: Incloure esdeveniments pasats

en: Include/Exclude occurrences
ca: Incloure/excloure ocurrències

en: Invalid date "%s". Date expected in YYYYMMDD format.
ca: Data invàlida "%s". Data esperada en format AAAAMMDD.

en: Invalid datetime "%s". Date expected in YYYYMMDDTHHiissZ or YYYYMMDDTHHiiss format.
ca: Data/Hora invàlida "%s". Data esperada en format AAAAMMDDTHHiissZ o AAAAMMDDTHHiiss

en: Invalid file uploaded. The file must be a ics calendar file of type 'text/calendar', no larger than 2MB.
ca: Arxiu pujat invàlid. L'arxiu ha de ser un arxiu de calendari ics del tipus 'text/calendar', no superior a 2MB.

en: Invalid monthly schedule (invalid ordinal)
ca: Horari mensual no vàlid (ordinal no vàlid)

en: Known plug-in & theme conflicts, highlighted in red, may be minor or have a simple resolution. Please contact support.
ca: Els conflictes coneguts del plug-in i tema, ressaltats en vermell, poden ser menors o tenir una resolució simple. Per favor, contacta amb l'assistència.

en: Later events <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Esdeveniments següents <span class="meta-nav">→</span>

en: Link directly to event for days with only one event
ca: Enllaç directe a l'esdeveniment per als dies amb un sol esdeveniment

en: List category slug(s), seperate by comma. Leave blank for all
ca: Llistat de categoria d'slug(s), separats per coma. Deixar en blanc per tots

en: Loading&#8230;
ca: Carregant...

en: M j, Y @ G:i
ca: I, j M Y @ G:i

en: Manage Event Categories & Tags
ca: Administrar categories d'esdeveniments i etiquetes

en: Manage Venues
ca: Administra Llocs

en: Minute
ca: Minut

en: Month
ca: Mes

en: Month archive
ca: Arxiu mensual

en: Most bugs arise from theme or plug-in conflicts. You can check this by disabling all other plug-ins and switching to TwentyTweleve.
ca: La majoria de les fallades provenen de conflictes del tema o del plug-in. Pots revisar-ho desactivant tots els altres plug-ins i canviant a TwentyTwelve

en: New Category Name
ca: Nom de categoria nova

en: New Event
ca: Nou esdeveniment

en: New Tag Name
ca: Nou nom d'etiqueta

en: New Venue Name
ca: Nom de lloc nou

en: Next month
ca: Mes pròxim

en: No Venue
ca: Cap lloc

en: No categories found
ca: No s'han trobat categories

en: No events found
ca: No s'han trobat esdeveniments

en: No events found in Trash
ca: No s'han trobat esdeveniments a la paperera

en: No events were imported.
ca: No s'ha importat cap esdeveniment

en: No file detected.
ca: No s'ha detectat cap arxiu.

en: No tags found
ca: No s'han trobat etiquetes

en: No venues found
ca: No s'han trobar llocs

en: None
ca: Cap

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res.

en: Number of events
ca: Nombre d'esdeveniments

en: Occurrence deleted.
ca: Ocurrència esborrada

en: Occurrence not deleted. Occurrence not found.
ca: Ocurrència no esborrada. L'ocurrència no s'ha trobat.

en: Only pre-existing venues can be selected. To add a venue, go to the venues page.
ca: Solament es poden seleccionar llocs preexistents. Per afegir un lloc, anar a la pàgina de llocs.

en: Order by
ca: Ordenats per

en: Organiser
ca: Organitzador

en: Overview
ca: Descripció

en: Page list (fallback)
ca: Llistat de pàgines (recurs)

en: Parent Category
ca: Categoria Pare

en: Permalink:
ca: Permalinks:

en: Permalinks
ca: Enllaços Permanents

en: Permissions
ca: Privilegis

en: Please note to enable these structures you must first have pretty permalinks enabled on WordPress in Settings > Permalinks.
ca: Atenció: per habilitar aquestes estructures has d'haver habilitat primer els enllaços permanents "bonics" en WordPress en Opcions > Enllacis permanents.

en: Popular Tags
ca: Etiquetes Populars

en: Post Code
ca: Codi Postal

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Private
ca: Privat

en: Protected
ca: Protegit

en: Publish Event
ca: Publicar Esdeveniment

en: Publish Events
ca: Publica Esdeveniments

en: Read Private Events
ca: Llig Esdeveniments Privats

en: Reoccurence:
ca: Recurrència

en: Reoccurrence
ca: Recurrent

en: Repeat every
ca: Repetir cada

en: Repeating events
ca: Repetint esdeveniments

en: Role
ca: Rol

en: Save
ca: Guardar

en: Save Draft
ca: Guardar esborrany

en: Schedule end date is before is before the start date.
ca: La data de finalització ocorre abans de la data començament.

en: Schedule not recognised.
ca: Horari no reconegut.

en: Search Categories
ca: Cerca Categories

en: Search Tags
ca: Cerca Etiquetes

en: Search Venues
ca: Cercar Llocs

en: Search events
ca: Cerca esdeveniments

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ca: Cercar resultats per “%s”

en: See the <a %s> documentation</a>
ca: Veure la <a %s> documentació</a>

en: Select Category
ca: Selecciona una Categoria

en: Select a venue
ca: Selecciona un lloc

en: Select which features events should support
ca: Selecciona quines característiques han de suportar els esdeveniments

en: Selecting a venue
ca: Seleccionant un lloc

en: Sell tickets for specific dates or sell tickets for all dates of an event - such as booking places on a course. You can offer multiple tickets, and customise the booking form to suit your needs.
ca: Venda d'entrades per a dates específiques o venda d'entrades per a totes les dates d'un esdeveniment - com a reserva de places en un curs. Vostè pot oferir múltiples entrades, i personalitzar el formulari de reserva per satisfer les seves necessitats.

en: Separate tags with commas
ca: Separa etiquetes amb comes

en: Separate venues with commas
ca: Separa llocs amb comes

en: Set permissions for events and venue management
ca: Donar privilegis per administrar esdeveniments i llocs

en: Settings
ca: Ajustos

en: Show Less
ca: Mostra Menys

en: Show More
ca: Mostra Mes

en: Show dates
ca: Mostra les dates

en: Show hierarchy
ca: Mostra l'herència

en: Show long events
ca: Mostra esdeveniments de llarga duració

en: Show past events:
ca: Mostra esdeveniments pasats:

en: Specify how regularly the event should repeat (default 1)
ca: Especifica amb quina freqüència s'ha de repetir l'esdeveniment (per defecte 1)

en: Start
ca: Inici

en: Start Date/Time
ca: Inici Data/Hora

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start date not provided.
ca: La data de començament no s'ha donat.

en: Start date occurs after end date.
ca: La data de començament ocorre després de la data de finalització.

en: State / Province
ca: Província

en: Submit for Review
ca: Enviar per a revisió

en: System Info
ca: Informació del Sistema

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Template (leave blank for default)
ca: Plantilla (deixar en blanc per defecte)

en: Templates
ca: Plantilles

en: The 'system info' link in under the Events admin tab is only visible to admins and only when <code>WP_DEBUG</code> is set to <code>true</code>.
ca: L'enllaç "Informació del sistema" sota la pestanya de Admin d'Esdeveniments només és visible per als administradors i només quan <code>WP_DEBUG</code> está en la posició <code>true</code>.

en: The end date is the date the event finishes. If the event is a reoccuring event, this is the end date of the first occurrence.
ca: La data de finalització és la data que l'esdeveniment acaba. Si l'esdeveniment és un esdeveniment recurrent, aquesta és la data de finalització de la primera ocurrència.

en: The export button below generates an ICS file of your events that can be imported in to other calendar applications such as Google Calendar.
ca: El botó d'exportació inferior genera un arxiu ICS dels esdeveniments que es poden importar a altres aplicacions de calendari com Google Calendar.

en: The start date is the date the event starts. If the event is a reoccuring event, this is the start date of the first occurrence.
ca: La data de començament és la data que l'esdeveniment comença. Si l'esdeveniment és un esdeveniment recurrent, aquesta és la data de començament de la primera ocurrència.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ca: No hi ha resum perquè aquesta és una entrada protegida.

en: There was an error fetching the feed. Response code: %s.
ca: Va haver-hi un error cercant el feed. Códi de resposta: %s.

en: There was an error opening the ICAL file.
ca: Va haver-hi un error obrint el fitxer ICAL

en: This alters the default format for inputting dates.
ca: Açò altera el format per defecte per introduïr dates.

en: This event finished on %s
ca: El esdeveniment acaba el %s

en: This event has been broken from a recurring event.
ca: Aquest esdeveniment ha estat trencat per un esdeveniment recurrent

en: This event reoccurs
ca: Aquest esdeveniment torna a ocórrer

en: This event was posted by <a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquest esdeveniment va ser publicat per <a href="%5$s">%4$s</a>.Guarda l'<a href="%2$s" title="Enllaç permanent a %3$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This event was posted in %1$s by <a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquest esdeveniment va ser publicat %1$s per <a href="%5$s">%4$s</a>. Guarda l'<a href="%2$s" title="Enllaç permanent a %3$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This event will repeat
ca: Aquest event es repeteix

en: This is a reoccurring event
ca: Aquest és un esdeveniment recurrent

en: This is the list of all saved events. Note that <strong> reoccurring events appear as a single row </strong> in the table and the start and end date refers to the first occurrence of that event.
ca: Aquesta és la llista dels esdeveniments guardats. Adona't que <strong> els esdeveniments recurrents apareixen com un fila simple </strong> a la taula i la data de començament i final es refereix a la primera ocurrència d'aquest esdeveniment.

en: This page highlights useful information for debugging. If you're reporting a bug, please include this information.
ca: Aquesta pàgina destaca informació útil per eliminar fallades. Si vas a informar d'una fallada, per favor, inclou aquesta informació.

en: This page shows all (occurrances of) events. You can view the summary of an event by clicking on it. If you have the necessary permissions, a link to the event's edit page will appear also.
ca: Aquesta pàgina mostra totes les  (ocurrències de) els esdeveniments. Pots veure el resum d'un esdeveniment punxant en ell. Si tens els privilegis necessaris , també t'apareixerà un enllaç a la pàgina d'editar esdeveniments.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Title
ca: Tílol

en: Title:
ca: Títol:

en: To help speed things along, if you report a bug please indicate if you have done so. Once the plug-in or theme has been identified it is often easy to resolve the issue.
ca: Per accelerar les coses si informes d'una fallada, per favor indica que has fet. Una vegada el plug-in o tema hagi estat identificat és més fàcil que es resolgui.

en: To repeat an event according to some regular pattern, use the reoccurrence dropdown menu to select how the event is to repeat. Further options then appear,
ca: Per repetir un esdeveniment d'acord amb algun patró regular, utilitza el menú desplegable de recurrències per triar com es repetirà aquest esdeveniment. Apareixeran mes opcions.

en: Upcoming Dates
ca: Properes dates

en: Update Category
ca: Actualitza Categoria

en: Update Tag
ca: Actualitza la etiqueta

en: Update Venue
ca: Actualització del Lloc

en: Upload ICS file
ca: Pujar el fitxer ICS

en: Use the venues input field to search for existing venues
ca: Utilitzeu el camp d'entrada dels llocs per buscar llocs existents

en: Venue
ca: Lloc

en: Venue <strong>created</strong>
ca: Lloc creat

en: Venue <strong>updated</strong>
ca: Lloc <strong>actualitzat</strong>

en: Venue <strong>was not</strong> created
ca: Lloc <strong>no </strong> creat

en: Venue <strong>was not</strong> updated
ca: Lloc <strong>no</strong> actualitzat

en: Venue Location
ca: Ubicació del Lloc

en: Venue Name
ca: Nom del Lloc

en: Venue custom fields & thumbnails
ca: Campos i miniatures personalitzades del Lloc de celebració

en: Venue name
ca: Nom del Lloc

en: Venue page:
ca: Pàgina de Llocs:

en: Venue(s) <strong>deleted</strong>
ca: Lloc(s) <strong>esborrats</strong>

en: Venue(s) <strong>were not </strong> deleted
ca: Lloc(s)

en: Venues
ca: Llocs

en: View
ca: Veure

en: View Event
ca: Veure Esdeveniment

en: View Venue
ca: Veure Lloc

en: View all categories
ca: Veure totes les categories

en: View all events
ca: Veure tots els esdeveniments

en: View all venues
ca: Veure tots els llocs

en: View will take you to the venue's page
ca: Veure et portarà a la pàgina del lloc

en: Warning:
ca: Alerta

en: Week
ca: Setmana

en: When
ca: Quan

en: Where
ca: On

en: Year archive
ca: Arxiu anual

en: Yes
ca: Si

en: You can create an event on this Calendar, by clicking on day or dragging over multiple days (in Month view) or multiple times (in Week and Day view). You can give the event a title, specify a venue and provide a descripton. The event can be immediately published or saved as a draft. In any case, the event is created and you are forwarded to that event's edit page.
ca: Pots crear un esdeveniment en aquest calendari, punxant en un dia o arrossegant sobre múltiples dies (en vista Mes) o múltiples hores (en vista Setmana i Dia). Pots donar-li un títol a l'esdeveniment, especificar un lloc i donar-li una descripció. L'esdeveniment pot ser publicat immediatament o guardat com a esborrany. En qualsevol cas, l'esdeveniment està creat i tu seràs redireccionat a la pàgina d'edició d'aquest esdeveniment.

en: You can use specified tags as placeholders for event information which you want to appear in the widget. <a href="%s" target="_blank"> Find out more</a>.
ca: Pots usar etiquetes especificades com a marcadors de posició per a la informació d'un esdeveniment que vulguis que aparegui en el giny. <a href="%s" target="_blank"> Esbrina més sobre el tema</a>.

en: You do not have permission to delete this venue
ca: No tens privilegis per esborrar aquest lloc

en: You do not have permission to edit this venue.
ca: No tens privilegis per editar aquest lloc.

en: You do not have permission to manage venues
ca: No tens privilegis per administrar llocs

en: You do not have sufficient permissions to create events.
ca: No tens suficients privilegis per crear esdeveniments.

en: You do not have sufficient permissions to delete this event.
ca: No tens suficients privilegis per esborrar aquest esdeveniment.

en: You do not have sufficient permissions to edit this event.
ca: No tens suficients privilegis per editar aquest esdeveniment.

en: You do not have sufficient permissions to import events.
ca: No tens suficients permisos per a importar esdeveniments

en: You may also need to go to WordPress Settings > Permalinks and click 'Save Changes' before any changes will take effect.
ca: Pot ser que també necessitis anar a Opcions de WordPress > Enllaços permanents i fer clic sobre "Guardar canvis" perquè que els canvis facin efecte.

en: [Line %1$d]
ca: [Línia %1$d]

en: custom
ca: personalitzat

en: custom reoccurrence
ca: Recurrència personalitzada

en: daily
ca: diari

en: day
ca: dia

en: day of month
ca: dia del mes

en: day of week
ca: dia de la setmana

en: days
ca: dies

en: dd-mm-yyyy
ca: dd-mm-aaaa

en: every %d days
ca: cada %d dies

en: every %d months on the
ca: cada %d mesos a

en: every %d weeks on
ca: cada %d setmanes a

en: every %d years
ca: cada %d anys

en: every %d years on the
ca: cada %d anys a

en: every day
ca: cada dia

en: every month on the
ca: cada mes a

en: every week on
ca: cada setmana a

en: every year
ca: cada any

en: every year on the
ca: cada any a

en: first
ca: primer

en: fourth
ca: quart

en: go to date
ca: anar a la data

en: last
ca: últim

en: mm-dd-yyyy
ca: mm-dd-aaaa

en: month
ca: mes

en: monthly
ca: mensual

en: months
ca: mesos

en: on
ca: el

en: one time only
ca: una sola vegada

en: second
ca: segon

en: third
ca: tercer

en: today
ca: avui

en: unknown
ca: desconegut

en: until
ca: fins

en: week
ca: setmana

en: weekly
ca: setmanal

en: weeks
ca: setmanes

en: year
ca: any

en: yearly
ca: anual

en: years
ca: anys

en: yyyy-mm-dd
ca: aaaa-mm-dd
