Contact Form 7 - en to sv translation catalogue (67 entries)

en: Contact form
sv: Kontaktformulär

en: optional
sv: valfri

en: Generate Tag
sv: Generera tagg

en: Text field
sv: Textfält

en: Email field
sv: Mejlfält

en: Text area
sv: Textområde

en: Drop-down menu
sv: Nedrullningsmeny

en: Checkboxes
sv: Checkboxar

en: Radio buttons
sv: Radioknappar

en: Acceptance
sv: Acceptera

en: Make this checkbox checked by default?
sv: Skall denna checkbox vara ifylld som standard?

en: Make this checkbox work inversely?
sv: Gör så att denna checkbox måste kryssas av?

en: * That means visitor who accepts the term unchecks it.
sv: * Det betyder att besökare som accepterar villkoren måste ta bort krysset i den

en: Submit button
sv: Skicka-knapp

en: Name
sv: Namn

en: Required field?
sv: Nödvändigt fält?

en: Allow multiple selections?
sv: Tillåt flera val?

en: Insert a blank item as the first option?
sv: Lägg in ett blankt objekt som första val?

en: Make checkboxes exclusive?
sv: Ska checkboxarna vara exklusiva?

en: Choices
sv: Val

en: Label
sv: Märka upp

en: Default value
sv: Default värde

en: This field requires author's name
sv: Det här fältet kräver författarens namn

en: This field requires author's URL
sv: Det här fältet kräver författarens webbadress

en: This field requires author's email address
sv: Det här fältet kräver författarens mejladress

en: Copy and paste this code into the form
sv: Kopiera och klistra sedan in denna kod i formuläret

en: Foreground color
sv: Förgrundsfärg

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Small
sv: Liten

en: Medium
sv: Mellan

en: Large
sv: Stor

en: Image settings
sv: Bildinställningar

en: Input field settings
sv: Skriv in fält-inställningar

en: For image
sv: För bild

en: For input field
sv: För input-fält

en: * One choice per line.
sv: * Ett val per linje.

en: Contact form created.
sv: Kontaktformulär skapat.

en: Contact form saved.
sv: Kontaktformulär sparat.

en: Contact form deleted.
sv: Kontaktformulär raderat.

en: Untitled
sv: Namnlös

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: (required)
sv: (nödvändigt)

en: Your Email
sv: Din mejladress

en: Subject
sv: Ämne

en: Your Message
sv: Ditt meddelande

en: Send
sv: Skicka

en: Your message was sent successfully. Thanks.
sv: Ditt meddelande skickades framgångsrikt! Tack!.

en: Failed to send your message. Please try later or contact administrator by other way.
sv: Det har blivit något fel med ditt meddelande. Var god försök senare.

en: Validation errors occurred. Please confirm the fields and submit it again.
sv: Det blev ett validationsproblem. Var vänlig och kolla igenom fälten du fyllt i och tryck på Skicka igen.

en: Please accept the terms to proceed.
sv: Acceptera villkoren för att fortsätta.

en: Email address seems invalid.
sv: Mejladressen verkar felaktig. Vänligen korrigera.

en: Please fill the required field.
sv: Vänligen fyll i nödvändigt fält.

en: Your entered code is incorrect.
sv: Koden du skrev in är felaktig.

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: Copy and paste this code into your post content.
sv: Lägg till denna kod i ditt meddelande.

en: Form
sv: Formulär

en: Mail
sv: Mejl

en: To:
sv: Till:

en: From:
sv: Från:

en: Subject:
sv: Ämne:

en: Message body:
sv: Meddelandefält:

en: Mail (2)
sv: Mejl (2)

en: Use mail (2)
sv: Använd mail (2)

en: Save
sv: Spara

en: Delete this contact form
sv: Radera detta formulär

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv: Du håller på att radera detta forumlär. Tryck 
      'Avbryt' för att avbryta, 'OK' för att radera.
