Event Organiser - en to ar translation catalogue (96 entries)

en: Day
ar: يوم

en: Week
ar: أسبوع

en: Month
ar: شهر

en: Events Calendar
ar: تقويم الأحداث

en: Events
ar: الأحداث

en: Venue
ar: العناوين

en: Event Categories
ar: تصنيفات الأحداث

en: Categories
ar: تصنيفات

en: Calendar View
ar: عرض التقويم

en: today
ar: اليوم

en: day
ar: يوم

en: week
ar: أسبوع

en: month
ar: شهر

en: go to date
ar: اذهب إلى تاريخ

en: You do not have sufficient permissions to create events.
ar: ليس لديك التصريح الكافي لإنشاء حدث

en: You do not have sufficient permissions to edit this event.
ar: ليس لديك التصريح الكافي لتعديل حدث

en: You do not have sufficient permissions to delete this event.
ar: ليس لديك التصريح الكافي لحذف حدث

en: Calendar options
ar: خيارات التقويم

en: 24 hour time
ar: 24 ساعة

en: Loading&#8230;
ar: جاري التحميل

en: Create an event
ar: إنشاء حدث

en: When
ar: الزمان

en: Event Title
ar: عنوان الحدث

en: Where
ar: المكان

en: Save Draft
ar: حفظ كمسودة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Publish Event
ar: نشر الحدث

en: Event Details
ar: تفاصيل الحدث

en: Event Detail
ar: تفاصيل الحدث

en: System Info
ar: معلومات النظام

en: This page highlights useful information for debugging. If you're reporting a bug, please include this information.
ar: هذه الصفحة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Organiser
ar: منظم

en: This is a reoccurring event
ar: هذا الحدث متكرر

en: All day
ar: طوال اليوم

en: Reoccurence:
ar: التكرار

en: daily
ar: يومياً

en: weekly
ar: أسبوعياً

en: monthly
ar: شهرياً

en: yearly
ar: سنوياً

en: custom
ar: مخصص

en: Repeat every
ar: تكرار كل

en: day of month
ar: يوم في الشهر

en: day of week
ar: يوم في الأسبوع

en: until
ar: حتى

en: Show dates
ar: عرض التاريخ

en: Select a venue
ar: اختر عنواناً

en: Venue Name
ar: اسم العنوان

en: Event dates were not saved.
ar: تاريخ الحدث لم يتم حفظها

en: Event
ar: حدث

en: View all events
ar: عرض جميع الأحداث

en: General
ar: عام

en: Permissions
ar: أذونات

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Event Organiser Settings
ar: إعدادات منظم الأحداث

en: Event Organiser
ar: منظم الأحداث

en: Edit Events
ar: تعديل حدث

en: Publish Events
ar: نشر حدث

en: Delete Events
ar: حذف حدث

en: Edit Others' Events
ar: تعديل أحداث أخرى

en: Delete Other's Events
ar: حذف أحداث أخرى

en: Read Private Events
ar: قراءة أحداث أخرى

en: Manage Venues
ar: إدارة العناوين

en: Templates
ar: قوالب

en: Thumbnail
ar: صورة مصغرة

en: Comments
ar: التعليقات

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Event Tags
ar: وسوم الأحداث

en: Show past events:
ar: عرض الأحداث الماضية

en: Date Format:
ar: تنسيق التاريخ

en: Delete expired events:
ar: حذف الأحداث المنتهية

en: Enable templates:
ar: تمكين القوالب

en: Events archives:
ar: أرشيف الأحداث

en: Event page:
ar: صفحة الحدث

en: Venue page:
ar: صفحة العنوان

en: View all venues
ar: عرض جميع العناوين

en: View all categories
ar: عرض جميع التصنيفات

en: months
ar: شهر

en: year
ar: سنة

en: years
ar: سنوات

en: every year on the
ar: كل عام في

en: This event will repeat
ar: هذا الحدث سوف يتكرر

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Dismiss this notice
ar: تجاهل هذا الانذار

en: Dismiss
ar: تجاهل

en: Address
ar: العنوان

en: City
ar: المدينة

en: State / Province
ar: مقاطعة

en: Post Code
ar: الرمز البريدي

en: Country
ar: البلد

en: Schedule not recognised.
ar: الجدول غير متعرف عليه

en: Start date not provided.
ar: بداية الحدث غير متوفرة

en: Start date occurs after end date.
ar: المحافظة أو الولاية أو المقاطعة

en: Schedule end date is before is before the start date.
ar: الجدول سينتهي قبل يوم البدأ
