Event Organiser - en to bg translation catalogue (280 entries)

en: Event categories
bg: Категории за събитие

en: Event venue
bg: Место на събитието

en: All Venues
bg: Всички места на събития

en: Previous month
bg: Предишен месец

en: Next month
bg: Следващ месец

en: Events
bg: Събития

en: Number of events
bg: Брой на събитията

en: Venue
bg: Място на събитие

en: Order by
bg: Подреди по

en: Start date
bg: Начална дата

en: Publish date
bg: Дата на публикуване

en: ASC
bg: Асцендентно

en: DESC
bg: Десцендентно

en: Template (leave blank for default)
bg: Шаблон (оставете празно за настройки по подразбиране)

en: Event list widget placeholders
bg: Джаджа с контейнер на списъка на събитията

en: 'No events' message
bg: Съобщение 'Няма събития'

en: Edit
bg: Редайтирай

en: Calendar View
bg: Изглед календар

en: today
bg: днес

en: day
bg: ден

en: week
bg: седмица

en: month
bg: месец

en: go to date
bg: Отиди на дата

en: You do not have sufficient permissions to create events.
bg: Вие нямате достатъчно права, за да създавате събития.

en: You do not have sufficient permissions to edit this event.
bg: Вие нямате достатъчно права, за да редактирате това събитие.

en: You do not have sufficient permissions to delete this event.
bg: Вие нямате достатъчно права, за да изтриете това събитие.

en: Calendar options
bg: Опции на календара

en: 24 hour time
bg: 24 часово време

en: Loading&#8230;
bg: Зареждане...

en: Current date/time
bg: Настояща Дата/Час

en: Create an event
bg: Създаване на събитие

en: When
bg: Кога

en: Event Title
bg: Заглавие на събитието

en: Where
bg: Къде

en: unknown
bg: неизвестен

en: Organiser
bg: Организатор

en: This is a reoccurring event
bg: Това е повторно събитие

en: Start Date/Time
bg: Начална Дата/Час

en: End Date/Time
bg: Крайна Дата/Час

en: All day
bg: Цял ден

en: Reoccurence:
bg: Повторение:

en: daily
bg: ежедневно

en: weekly
bg: седмично

en: monthly
bg: месечно

en: yearly
bg: годишно

en: custom
bg: потребителско

en: on
bg: на

en: day of month
bg: ден от месеца

en: day of week
bg: ден от седмицата

en: until
bg: до

en: Venue custom fields & thumbnails
bg: Потребителски полета и миниизображения за място на събитието

en: Add information on your venue pages with venue custom fields, or give your venues more attentioned with their own 'featured image'
bg: Добавете информация на страницата на мястото на събитието чрез потребителски полета или му обърнете повече внимание с негово 'отличително изображение'

en: Go to Event Organiser settings
bg: Към настройките на Организатора на събития

en: Event
bg: Събитие

en: Reoccurrence
bg: Повторение

en: View all events
bg: Виж всички събития

en: Future events
bg: Бъдещи събития

en: Expired events
bg: Изминали събития

en: Events within 24 hours
bg: Събития в рамките на 24 часа

en: Events within 1 week
bg: Събития в рамките на 1 седмица

en: Events within %d weeks
bg: Събития в рамките на %d седмици

en: Events within 1 month
bg: Събития в рамките на 1 месец

en: Events within %d months
bg: Събития в рамките на %d месеца

en: Events within 1 year
bg: Събития в рамките на 1 година

en: &mdash; No Change &mdash;
bg: — Без промяна —

en: General
bg: Основни

en: Permissions
bg: Права

en: Permalinks
bg: Постоянни връски

en: Import
bg: Импорт

en: Export
bg: Експорт

en: Event Organiser Settings
bg: Настройки на организатора на събитието

en: Event Organiser
bg: Организатор на събитието

en: Edit Events
bg: Редактирай събитията

en: Publish Events
bg: Публикувай събитията

en: Delete Events
bg: Изтрий събитията

en: Edit Others' Events
bg: Редактиране на личните събития

en: Delete Other's Events
bg: Изтриване на другите събития

en: Read Private Events
bg: Прочети личните събития

en: Manage Venues
bg: Управление на местата на събитията

en: Templates
bg: Шаблони

en: Author
bg: Автор

en: Thumbnail
bg: Миникартинка

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Custom Fields
bg: Потребителски полета

en: Comments
bg: Коментари

en: Revisions
bg: Преработени

en: Event Tags
bg: Етикети на събитието

en: Show past events:
bg: Покажи минали събития:

en: Add an 'events' link to the navigation menu:
bg: Добавяне на връзка "събития" към менюто за навигация:

en: Date Format:
bg: Формат на датата:

en: dd-mm-yyyy
bg: дд-мм-гггг

en: mm-dd-yyyy
bg:  мм-дд-гггг

en: yyyy-mm-dd
bg: гггг-мм-дд

en: Disable CSS:
bg: Изключване на CSS

en: Enable event pretty permalinks:
bg: Разреши привлекателни постоянни връзки за събитието:

en: If you have pretty permalinks enabled, select to have pretty premalinks for events.
bg: Ако сте разрешили използването на привлекателни постоянни връзки, изберете такива връзки за събитията.

en: Event (single)
bg: Събитие (едно)

en: Year archive
bg: Годишен архив

en: Month archive
bg: Месечен архив

en: Day archive
bg: Дневен архив

en: Event management permissions
bg: Права за управление на събитие

en: Set permissions for events and venue management
bg: Задайте права за управление на събитията и мястото на провеждане

en: Role
bg: Роля

en: None
bg: Нищо

en: Choose a custom permalink structure for events, venues, event categories and event tags.
bg: Изберете потребителска структура на постоянна връзка за събитията, местата на провеждане, категориите и етикетите на събитията.

en: Please note to enable these structures you must first have pretty permalinks enabled on WordPress in Settings > Permalinks.
bg: Моля, обърнете внимание, че за разрешите тези структури трябва да имате подходящи постоянни връзки активирани в WordPress Настройки > Постоянни връзки.

en: You may also need to go to WordPress Settings > Permalinks and click 'Save Changes' before any changes will take effect.
bg: Може да е необходимо да отидете в WordPress Настройки > Постоянни връзки и кликнете върху "Запазване на промените", преди промените да влязат в сила.

en: Do not add to menu
bg: Да не се добавя към меню

en: You do not have permission to manage venues
bg: Вие нямате правата да управлявате това място на провеждане.

en: You do not have permission to edit this venue.
bg: Вие нямате правата да редактирате това място на провеждане.

en: Venue <strong>was not</strong> updated
bg: Мястото на провеждане <strong>не е</strong> актуализирано

en: Venue <strong>was not</strong> created
bg: Мястото на провеждане <strong>не е</strong> създадено

en: You do not have permission to delete this venue
bg: Вие нямате правата да изтриете това място на провеждане

en: Venue(s) <strong>were not </strong> deleted
bg: Мястото (местата) на провеждане <strong>не са</strong> изтрити

en: Save
bg: Запази

en: Venue <strong>created</strong>
bg: Мястото на провеждане <strong>създадено</strong>

en: Venue <strong>updated</strong>
bg: Мястото на провеждане <strong>актуализирано</strong>

en: Venue(s) <strong>deleted</strong>
bg: Събитието (събитията) е (са) <strong>изтрито (изтрити)</strong>

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
bg: Търсени резултати за “%s”

en: Venue name
bg: Име на мястото на провеждане

en: Permalink:
bg: Постоянна връзка

en: Get Link
bg: Вземи линк

en: No file detected.
bg: Не са открити файлове.

en: File size: %s. File type: %s
bg: Размер на файла:  %s.Тип на файла: %s

en: Export Events
bg: Извлечи Събития

en: The export button below generates an ICS file of your events that can be imported in to other calendar applications such as Google Calendar.
bg: Бутона за извличане ще генерира ICS файл с вашите събития, който може да бъдат заредени в други календарни приложения като Google Календар.

en: Download Export File
bg: Изтегли файла с извлеченията

en: Import Events
bg: Зареди Събития

en: Import an ICS file.
bg: Зареди ICS файл.

en: Import venues
bg: Добавяне на мероприятия от външни източници

en: Import categories
bg: Добавяне на категории от външен източник

en: Upload ICS file
bg: Прикачване на iCS файл

en: You do not have sufficient permissions to import events.
bg: Нямате нужните правомощия за зареждане на събития.

en: No events were imported.
bg: Няма заредени събития.

en: Error:
bg: Грешка:

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: 1 event was successfully imported
bg: 1 събитие беше успешни импортирано

en: %d events were successfully imported
bg: %d събития бяха успешни импортирани

en: 1 venue was created
bg: 1 място на провеждане беше създадено

en: %d venues were created
bg: %d места на събития бяха създадени

en: 1 category was created
bg: 1 категория беше създадена

en: %d categories were created
bg: %d категори са създадени

en: Protected
bg: Защитено

en: Private
bg: Лично

en: Draft
bg: Чернова

en: Start
bg: Начална дата

en: End
bg: Крайна дата

en: This event reoccurs
bg: Събитието е със зададена периодичност

en: Edit Event
bg: Редакция на събитие

en: Delete this occurrence
bg: Изтриване на това повторение

en: All Day
bg: Цял ден

en: Add To Google Calendar
bg: Добавяне към Google Calendar

en: Search Venues
bg: Търси по места на събитията

en: View Venue
bg: Виж мястото на събитието

en: Edit Venue
bg: Редактиране на мястото на събитието

en: Update Venue
bg: Актуализирай мястото на провеждане

en: Add New Venue
bg: Добави ново място на провеждане

en: New Venue Name
bg: Ново мероприятие

en: No venues found
bg: Няма намерени мероприятия

en: Add or remove venues
bg: Добавяне или изтриване на мероприятия

en: Separate venues with commas
bg: Мероприятията трябва да са разделени със запетаи

en: Venue Location
bg: Локализация на мястото на провеждане

en: View all venues
bg: Виж всички места на събития

en: No Venue
bg: Няма мероприятие

en: Search Categories
bg: Търсене в категории

en: All Categories
bg: Всички категории

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: Edit Category
bg: Редакция на категория

en: Update Category
bg: Актуализиране на категория

en: Add New Category
bg: Добавяне на нова категория

en: New Category Name
bg: Нова категория

en: No categories found
bg: Няма намерени категории

en: View all categories
bg: Виж всички категории

en: Search Tags
bg: Търсене в етикети

en: All Tags
bg: Всички етикети

en: Popular Tags
bg: Популярни етикети

en: Edit Tag
bg: Редакция на етикет

en: Update Tag
bg: Актуализиране на таг

en: Add New Tag
bg: Добавяне на нов таг

en: New Tag Name
bg: Ново име на таг

en: No tags found
bg: Няма намерени тагове

en: Choose from the most used tags
bg: Избери измежду най-ползваните тагоее

en: Tags
bg: Тагове

en: Add or remove tags
bg: Добавяене или премахване на тагове

en: Separate tags with commas
bg: Раздели таговете със запетаи

en: Add New Event
bg: Добавяне на ново събитие

en: New Event
bg: Ново събитие

en: All events
bg: Всички събития

en: View Event
bg: Преглед на събитие

en: Search events
bg: Търсене в събития

en: No events found
bg: Няма намерени събития

en: No events found in Trash
bg: Няма намерени събития в кошчето

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
bg: Събиетието е актуализирано Event updated. <a href="%s">Преглед</a>

en: Custom field updated.
bg: Допълнителното поле е обновено

en: Custom field deleted.
bg: Допълнителното поле е изтрито

en: Event updated.
bg: Събитието е актуализирано

en: Event restored to revision from %s
bg: Събитието е възтановено на предишна версия %s

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
bg: Събитието е публикувано <a href="%s">Преглед</a>

en: Event saved.
bg: Събитието е съхранено

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
bg: Събитието е добавено. <a target="_blank" href="%s">Преглед на събитието</a>

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
bg: Събитие насрочено за:: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед на събитието</a>

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
bg: Черновта на събитието беше актуализирана. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Creating events
bg: Създаване на събития

en: Creating events:
bg: Създаване на събития:

en: Repeating events
bg: Повтарящите се събития

en: If weekly reoccurrence is selected, select which days of the week the event should be repeated. If no days are selected, the day of the start date is used
bg: Ако е избрано седмично повторение, изберете през кои дни от седмицата да се повтаря събитието. Ако не са избрани дни, ще бъде използван деня на започване.

en: Selecting a venue
bg: Избиране на мероприятие

en: Use the venues input field to search for existing venues
bg: Използвайте полето за въвеждане за да търсите съществуващи места на събития

en: Only pre-existing venues can be selected. To add a venue, go to the venues page.
bg: Могат да се избират само предварително съществуващи мероприятия. За да добавите мероприятие, отидете на страницата мероприятия.

en: Overview
bg: Резюме

en: This is the list of all saved events. Note that <strong> reoccurring events appear as a single row </strong> in the table and the start and end date refers to the first occurrence of that event.
bg: Това е списък на всички записани събития. Имайте предвид, че <strong> повтарящи се събития, се появи като един ред </strong> в таблицата и началната и крайната дата се отнася до първата поява на това събитие.

en: Hovering over a row in the venues list will display action links that allow you to manage that venue. You can perform the following actions:
bg: Заставайки над ред в списъка на мероприятията ще се покажат активни връзки, които ви позволяват да управлявате това мероприятие. Можете да извършвате следните действия:

en: Edit takes you to the editing screen for that venue. You can also reach that screen by clicking on the venue title.
bg: Edit ще ви отведе до екрана за редакция за това мероприятие. Можете също така да достигне до този екран, като кликнете върху заглавието на мероприятието.

en: Delete will permanently remove the venue
bg: Изтриването ще изтрие мероприятието завинаги

en: View will take you to the venue's page
bg: Преглед ще ви насочи към страницата на мероприятието

en: By clicking the relevant tab, you can view events in Month, Week or Day mode. You can also filter the events by events by category and venue. The 'go to date' button allows you to quickly jump to a specific date.
bg: С натискане на съответния раздел (таб), можете да видите събитията в месец, седмица или ден режим. Можете също така да филтрирате събития от събитията по категория и място. Бутонът "Отиди на дата" ви позволява бързо да преминете до определена дата.

en: Add Event
bg: Добавяне на събитие

en: You can create an event on this Calendar, by clicking on day or dragging over multiple days (in Month view) or multiple times (in Week and Day view). You can give the event a title, specify a venue and provide a descripton. The event can be immediately published or saved as a draft. In any case, the event is created and you are forwarded to that event's edit page.
bg: Можете да създадете събитие в този календар, като кликнете върху eдиничен ден или плъзгане над няколко дни (в изглед месец) или няколко пъти (през седмица и изглед Day). Можете да дадете на събитието заглавие, описани, както и да посочите от кое мероприятие е. Събитието може да бъде публикувано веднага или да се запише като чернова. Във всеки случай, събитието е създаден и вие вече може да го редактирате.

en: For more information
bg: За повече информация

en: See the <a %s> documentation</a>
bg: Прегледайте <a %s> документацията</a>

en: Debugging Event Organiser
bg: Проследяване на грешки в Event Organizer

en: Go Pro!
bg: Вземете Pro! версията

en: Color
bg: Цвят

en: Assign the category a colour.
bg: Задайите цвят на категорията

en: last
bg: последен

en: first
bg: първи

en: second
bg: втори

en: third
bg: трети

en: fourth
bg: четвърти

en: one time only
bg: само веднъж

en: every day
bg: всеки ден

en: every %d days
bg: всеки %d дни

en: every week on
bg: всяка седмица на

en: every %d weeks on
bg: всеки %d седмици на

en: every month on the
bg: всеки месец на

en: every %d months on the
bg: всеки %d месеци на

en: every year
bg: всяка година

en: every %d years
bg: всеки %d години

en: Show More
bg: Покажи повече

en: Show Less
bg: Покажи по-малко

en: Hide dates
bg: Скрии датите

en: Hour
bg: Час

en: Minute
bg: Минута

en: days
bg: дни

en: weeks
bg: седмици

en: months
bg: месеци

en: year
bg: година

en: years
bg: години

en: every year on the
bg: всяка година на

en: every %d years on the
bg: всеки %d години на

en: This event will repeat
bg: Събитието ще се повтаря

en: Settings
bg: Настройки

en: <h4>City & State Fields Added</h4>City and state / province fields for venues have now been added. </br> If you'd like, Event Organiser can <a href='%s'>attempt to auto-fill them</a>. You can always manually change the details aftewards.
bg: <h4>Добавени са възможности за задаване на Град и Област за мероприятията.</h4> Ако желаете Event Organiser може <a href='%s'>автоматично да ги попълни</a>. Винаги може да смените автоматично генерираните стойности.

en: <h4>The Default Templates Have Changed</h4>Don't panic! If you've set up your own templates in your theme you won't notice any change. </br> If you haven't and want the old templates back, <a href='http://wp-event-organiser.com/blog/new-default-templates-in-1-7'>see this post<a/>.
bg: <h4>Шаблоните по подразбиране вече са променен</h4>Шаблините намиращи се във вашата тема не са засегнати</br> Повече информация може да откриете <a href='http://wp-event-organiser.com/blog/new-default-templates-in-1-7'>тук.<a/>.

en: Dismiss this notice
bg: Скриване на съобщението

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

en: Address
bg: Адрес

en: City
bg: Град

en: State / Province
bg: Област

en: Post Code
bg: Пощенски код

en: Country
bg: Държава

en: Start date not provided.
bg: Началната дата не е зададена

en: Start date occurs after end date.
bg: Началната дата е след крайната дата

en: Schedule end date is before is before the start date.
bg: Планираната дата е преди началната дата

en: Events:
bg: Събития:

en: Later events <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: По-късните събития <span class="meta-nav">→</span>

en:  <span class="meta-nav">&larr;</span> Newer events
bg: <span class="meta-nav">←</span> Нови събития

en: Nothing Found
bg: Нищо не е намерено

en: Apologies, but no results were found for the requested archive.
bg: За съжаление не са намерени резултати за въпросния архив.

en: This event is running from %1$s until %2$s. It is next occurring on %3$s
bg: Това събитие започва от %1$s до %2$s. Неговото следващо повторение ще се състои на %3$s

en: This event finished on %s
bg: Това събитие приключва на %s

en: Upcoming Dates
bg: Предстоящи дати

en: This event was posted in %1$s by <a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bg: Това събитие е публикувано на %1$s от <a href="%5$s">%4$s</a>. Отметка <a href="%2$s" title="Постоянна връзка към %3$s" rel="Отметка">постоянна връзка</a>.

en: This event was posted by <a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bg: Това събитие е публикувано от <a href="%5$s">%4$s</a>. Отметка <a href="%2$s" title="Постоянна връзка към %3$s" rel="Отметка">постоянна връзка</a>.

en: Event Category Archives: %s
bg: Архив на категориите на събития: %s

en: Apologies, but no events were found for the requested category.
bg: За съжаление не са намерени събития за въпросната категория.

en: Event Tag Archives: %s
bg: Архив на етикетите на събития: %s

en: Apologies, but no events were found for the requested tag.
bg: За съжаление не са намерени събития за въпросния етикет.

en: Events at: %s
bg: Събития в: %s

en: Apologies, but no events were found for the requested venue.
bg: За съжаление не са намерени събития за въпросното място.
