Event Organiser - en to el translation catalogue (362 entries)

en: Displays a list of events, grouped by date
el: Εμφάνιση λίστας event ανα ημερομηνία

en: Events Agenda
el: Ατζέντα Events

en: Title
el: Τίτλος

en: Group by
el: Ταξινόμηση με

en: Day
el: Ημέρα

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Month
el: Μήνας

en: Group date format
el: Διαμόρφωση ημερομηνίας group

en: Event date/time format
el: Διαμόρφωση Ημερομηνίας/ώρας Event

en: Include 'Add To Google' link
el: Συμπερίληψη 'Προσθήκη στο Google'

en: Displays a calendar of your events
el: Εμφανίζει ενα ημερολόγιο με τα events.

en: Events Calendar
el: Γεγονότα Ημερολογίου

en: Include past events
el: Συμπερίληψη παλιών event

en: Show long events
el: Προβολή μακρινών events

en: Link directly to event for days with only one event
el: Άμεσος σύνδεσμος στο event τις ημέρες που υπάρχει μόνο ένα event.

en: Event categories
el: Κατηγορίες Events

en: Event venue
el: Τοποθεσία Event

en: All Venues
el: Όλες οι τοποθεσίες

en: Previous month
el: Προηγούμενος Μήνας

en: Next month
el: Επόμενος Μήνας

en: Displays a list of events
el: Εμφάνιση λίστας με events

en: Events
el: Γεγονότα

en: Number of events
el: Αριθμός Events

en: Venue
el: Τοποθεσία

en: Order by
el: Ταξινόμηση με

en: Start date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Publish date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: 'No events' message
el: 'Κανένα Event' Μήνυμα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: View
el: Εμφάνιση

en: A list or dropdown of event categories
el: Μιά λίστα ή αναπτυσσόμενη λίστα των κατηγορίων events.

en: Event Categories
el: Κατηγορίες Event

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Select Category
el: Διάλεξε κατηγορία

en: Title:
el: Τίτλος

en: Display as dropdown
el: Εμφάνιση ως αναπτυσσόμενη λίστα

en: Show hierarchy
el: Εμφάνιση Ιεαρχίας

en: A list or dropdown of event venues
el: Μιά λίστα ή αναπτυσσόμενη λίστα των τοποθεσιών.

en: Event Venues
el: Τοποθεσίες Event

en: Venues
el: Χώροι

en: Select Venue
el: Επιλογή τόπου

en: Event Organiser Extensions
el: Επεκτάσεις του Event Organizer

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: Event Organiser offers a range of extension which add additional features to the plug-in.
el: Ο Event Organizer προσφέρει μια σειρά από επεκτάσεις που του προσθέτουν επιπλέον δυνατότητες.

en: Find out more &hellip;
el: Δείτε περισσότερα...

en: Calendar View
el: Εμφάνιση Ημερολόγιου.

en: today
el: Σήμερα

en: day
el: Ημέρα

en: week
el: Εβδομάδα

en: month
el: Μήνας

en: go to date
el: Πήγαινε στην ημερομηνία

en: You do not have sufficient permissions to create events.
el: Δεν έχετε δικαίωμα δημιουργίας events.

en: You do not have sufficient permissions to edit this event.
el: Δεν έχετε δικαίωμα ενημέρωσης του παρόντος event.

en: You do not have sufficient permissions to delete this event.
el: Δεν έχετε δικαίωμα διαγραφής του παρόντος event.

en: Occurrence deleted.
el: Διαγραφή εμφάνισης.

en: Calendar options
el: Επιλογές ημερολογίου

en: 24 hour time
el: 24 ώρες

en: Loading&#8230;
el: Φόρτωση ...

en: Current date/time
el: Τρέχουσα ημερομηνία / ώρα

en: Create an event
el: Δημιουργήστε ένα γεγονός

en: When
el: Όταν

en: Event Title
el: Τίτλος γεγονότος

en: Where
el: Που

en: Save Draft
el: Αποθήκευση προχείρου

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Publish Event
el: Δημοσίευση γεγονότος

en: Submit for Review
el: Υποβολή για αναθεώρηση

en: Event Details
el: Λεπτομέρειες Event

en: Event Detail
el: Λεπτομέρεια γεγονότος

en: System Info
el: Πληροφορίες Συστύματος

en: The 'system info' link in under the Events admin tab is only visible to admins and only when <code>WP_DEBUG</code> is set to <code>true</code>.
el: Ο σύνδεσμος 'πληροφορίες συστήματος' κάτω από την καρτέλα Events είναι διαθέσιμη μόνο στους διαχειριστές και μόνο όταν το <code>WP_DEBUG</code> έχει οριστεί σε <code>true</code>.

en: Most bugs arise from theme or plug-in conflicts. You can check this by disabling all other plug-ins and switching to TwentyTweleve.
el: Τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν από το θέμα ή από την "σύγκρουση" του plug-in.Μπορείτε να το ελέγξετε αυτό,με την απενεργοποίηση όλων των άλλων plugins και αλλάζοντας σε Twenty Twelve.

en: To help speed things along, if you report a bug please indicate if you have done so. Once the plug-in or theme has been identified it is often easy to resolve the issue.
el: Για να βοηθήσετε την ταχύτητα των πραγμάτων,όταν αναφέρετε ένα σφάλμα ταυτόχρονα να υποδεικνύετε ότι το έχετε κάνει.Μόλις το plug-in ή το θέμα έχει εντοπιστεί είναι πιο εύκολο να επιλυθεί το ζήτημα.

en: Download system information file
el: Λήψη πληροφοριών συστήματος

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Known plug-in & theme conflicts, highlighted in red, may be minor or have a simple resolution. Please contact support.
el: Γνωστά plug-in και θέματα, επισημαίνονται με κόκκινο χρώμα, μπορεί να είναι μικρά ή να έχουν μια απλή ανάλυση. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

note: / TRANSLATORS: [this plugin] has only been tested up to [required plugin] [required plugin version]
en: %s has only been tested up to %s %s
el: %s έχει δοκιμαστεί μόνο μέχρι %s %s

note: / TRANSLATORS: [this plugin] requires [required plugin] version [required plugin version] or higher
en: %s requires %s version %s or higher
el: %s απαιτήσεις %s έκδοση %s ή υψηλότερα

en: unknown
el: Άγνωστο

en: Organiser
el: Διοργανωτής

en: This is a reoccurring event
el: Αυτο είναι ένα επαναλαμβανόμενο event.

en: Check to edit this event and its reoccurrences
el: Τσέκαρε για επεξεργασία

en: Start Date/Time
el: Έναρξη Ημέρα/Ώρα

en: End Date/Time
el: Λήξη Ημέρα/Ώρα

en: All day
el: Ολοήμερο

en: Reoccurence:
el: Επαναλαμβάνεται

en: daily
el: Καθημερινά

en: weekly
el: Εβδομαδιαία

en: monthly
el: Μηνιαία

en: yearly
el: Κάθε Χρόνο

en: Repeat every
el: Επανάληψη κάθε

en: day of month
el: Ημέρα του μήνα

en: day of week
el: Ημέρα της Εβδομάδος

en: until
el: Μέχρι

en: Include/Exclude occurrences
el: Συμπερίληψη/Εξαίρεση περιστατικών

en: Show dates
el: Εμφάνιση Ημέρων

en: Select a venue
el: Διάλεξε Τοποθεσία

en: Venue Name
el: Ονομα Τοποθεσίας

en: Event dates were not saved.
el: Ημερομηνίες γεγονότων δεν σώθηκαν.

en: Get Event Organiser Pro Add-On
el: Πάρτε το Event Organiser Pro Add-On

en: Go Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Get Event Organiser Pro
el: Λήψη του Event Organizer Pro

en: Event Organiser Pro is a premium add-on bringing advanced booking management to Event Organiser.
el: Το Event Organiser Pro Add-On είναι ένα Premium Add-On που προσφέρει προχωρημένες δυνατότητες διαχείρισης για τα events.

en: But that's not all &hellip;
el: Όχι μόνο αυτά...

en: Flexible Booking Options
el: Ευέλικτες επιλογές κράτησης

en: Sell tickets for specific dates or sell tickets for all dates of an event - such as booking places on a course. You can offer multiple tickets, and customise the booking form to suit your needs.
el: Πωλήστε εισιτήρια για συγκεκριμένες ημερομηνίες ή πωλήστε εισιτήρια για όλες τις ημερομηνίες ενός event. Μπορείτε να προσφέρετε πολλαπλά εισιτήρια και να προσαρμόσετε τη φόρμα κράτησης σύμφωνα με τις ανάγκες σας.

en: Additional shortcodes & improved UI
el: Επιπλέον shortcodes και βελτιωμένο UI.

en: Give your users the ability to search and filter through your events with the event search shortcode. Event Organiser Pro also adds a text editor button to make inserting and configuring your shortcodes that bit easier.
el: Δώστε στους χρήστες της δυνατότητα αναζήτησης και φιλτραρίσματος των events με το event search shortcode. Επιπρόσθετα, ο Event Organizer Pro προσθέτει ένα κουμπί στον text editor για να κάνει τη διαδικασία πιο εύκολη.

en: Venue custom fields & thumbnails
el: Προσαρμοσμένα πεδία για τον τόπο συνάντησης και μικρογραφίες

en: Add information on your venue pages with venue custom fields, or give your venues more attentioned with their own 'featured image'
el: Προσθέστε πληροφορίες στις σελίδες των τόπων συνάντησης με χρήση των custom πεδίων ή δώστε περισσότερη προσοχή στους τόπους συνάντησης ορίζοντας τη δικιά τους εικόνα.

en: Go to Event Organiser settings
el: Μετάβαση στις ρυθμίσεις του Event Organizer

en: Event
el: Γεγονός

en: Reoccurrence
el: Επανεμφάνιση-επανάληψη

en: View all events
el: Δείτε όλα τα γεγονότα

en: Future events
el: Μελλοντικά γεγονότα

en: Expired events
el: Γεγονότα που έχουν λήξει

en: Events within 24 hours
el: Γεγονότα εντός 24 ωρών

en: Events within 1 week
el: Γεγονότα εντός 1 εβδομάδας

en: Events within %d weeks
el: Γεγονότα εντός %d εβδομάδων

en: Events within 1 month
el: Γεγονότα εντός 1 μήνα

en: Events within %d months
el: Γεγονότα εντός %d μηνών

en: Events within 1 year
el: Γεγονότα εντός 1 χρόνου

en: &mdash; No Change &mdash;
el: — Καμία Αλλαγή  —-

en: General
el: Γενικά

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Event Organiser Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Edit Events
el: Επεξεργασία Event

en: Publish Events
el: Δημοσίευση Event

en: Delete Events
el: Διαγραφή Event

en: Edit Others' Events
el: Επεξεργασία άλλων event

en: Delete Other's Events
el: Διαγραφή άλλων Event

en: Read Private Events
el: Διαβασε ιδιωτικά Event

en: Manage Venues
el: Διαχείρηση Χώρων

en: Manage Event Categories & Tags
el: Διαχείρηση Κατηγοριών και Tags

en: Templates
el: Θέματα

en: Select which features events should support
el: Επιλέξτε ποια χαρακτηριστικά γεγονότα θα πρέπει να στηριχθούν

en: Author
el: Συντάκτης

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Comments
el: Σχόλια

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Event Tags
el: Eτικέτα

en: Show past events:
el: Εμφάνιση παλιών event.

en: Display past events on calendars, event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options).
el: Εμφάνισε παλιά event στο ημερολόγιο, στις λίστες και στα αρχεία. (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options).

en: Add an 'events' link to the navigation menu:
el: Πρόσθεσε Event σύνδεση στο μενού πλοήγησης

en: Date Format:
el: Διαμόρφωση Ημερομηνίας

en: This alters the default format for inputting dates.
el: Αυτό αλλάζει την προεπιλεγμένη μορφή για την εισαγωγή ημερομηνιών.

en: If selected only one occurrence of an event will be displayed on event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options.
el: Αν επιλέξετε μόνο μία εμφάνιση ενός γεγονότος θα εμφανιστεί στις λίστες των γεγονότων και των αρχείων.(αυτό μπορεί να παρακαμφθεί από τα shortcode χαρακτηριστικά και widget επιλογές).

en: Are current events past?
el: Ειναι τα τωρινά event παλιά;

en: If 'no' is selected, an occurrence of an event is only past when it has finished. Otherwise, an occurrence is considered 'past' as soon as it starts.
el: Αν «όχι» είναι επιλεγμένο, η επέλευση ενός γεγονότος είναι παρελθόν, όταν αυτό έχει ολοκληρωθεί.Διαφορετικά, ένα περιστατικό θεωρείται «παρελθόν», αμέσως μόλις αρχίσει.

en: Delete expired events:
el: Διέγραψε τα

en: If selected the event will be automatically trashed 24 hours after the last occurrence finishes.
el: Αν επιλεγεί το γεγονός θα διαγραφθεί αυτόματα 24 ώρες μετά την τελευταία εμφάνιση.

en: Enable events ICAL feed:
el: Ενεργοποίηση γεγονότων ICAL feed:

en: If selected, visitors can subscribe to your events with the url: %s
el: Αν το επιλέξετε,οι επισκέπτες μπορούν να εγγραφουν στα γεγονότα σας με την url: %s

en: Exclude events from searches:
el: Αποκλείστε γεγονότα από τις αναζητήσεις:

en: Enable templates:
el: Ενεργοποίηση templates - προτύπων -

en: Events archives:
el: Αρχείο

en: Event page:
el: Σελίδα Event

en: Venue page:
el: Τοποθεσίες

en: Events Category page:
el: Κατηγορία

en: For more information see documentation <a href='%s'>on editing the templates</a>
el: Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την τεκμηρίωση <a href='%s'> στην ενότητα για την επεξεργασία των templates.

en: Disable CSS:
el: Απενεργοποίηση CSS

en: Check this option to prevent any stylesheets from Event Organiser being loaded on the front-end
el: Επιλέξτε αυτή την επιλογή ώστε ο Event Organizer να μη φορτώνει stylesheets στο front-end.

en: Enable event pretty permalinks:
el: Enable event pretty permalinks

en: If you have pretty permalinks enabled, select to have pretty premalinks for events.
el: Αν έχετε αρκετά permalinks ενεργοποιημένα, επιλέξτε αρκετά permalinks για γεγονότα

en: Event (single)
el: Event (μονάδα)

en: Year archive
el: Αρχείο ανα Χρόνο

en: Month archive
el: Αρχείο ανα Μήνα

en: Day archive
el: Αρχείο ανα Ημέρα

en: Event management permissions
el: Δικαιώματα διαχείρισης events.

en: Set permissions for events and venue management
el: Ορίσετε δικαιώματα για

en: Role
el: Ρόλος

en: None
el: Τίποτα

en: Choose a custom permalink structure for events, venues, event categories and event tags.
el: Επιλέξτε μια προσαρμοσμένη δομή permalink για γεγονότα, χώρους, κατηγορίες και ετικέτες γεγονότων

en: Please note to enable these structures you must first have pretty permalinks enabled on WordPress in Settings > Permalinks.
el: Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι για την ενεργοποιήση αυτών των δομών θα πρέπει πρώτα να έχετε αρκετά permalinks ενεργοποιημένα για WordPress στις Ρυθμίσεις> Permalinks.

en: You may also need to go to WordPress Settings > Permalinks and click 'Save Changes' before any changes will take effect.
el: Μπορεί επίσης να χρειαστεί να πάτε στις WordPress Ρυθμίσεις> Permalinks και κάντε κλικ στο κουμπί "Αποθήκευση αλλαγών" πριν από οποιεσδήποτε αλλαγές τεθούν σε ισχύ.

en: Do not add to menu
el: Μην το προσθέσεις στο μενου

en: Page list (fallback)
el: Λίστα σελίδων (εφεδρική)

en: You do not have permission to manage venues
el: Δεν έχετε άδεια  να διαχειρίζεστε αυτούς τους χώρους

en: You do not have permission to edit this venue.
el: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε αυτό το χώρο.

en: Venue <strong>was not</strong> updated
el: Χώρος <strong>δεν είναι</strong> ενημερωμένος

en: Venue <strong>was not</strong> created
el: Χώρος <strong>δεν έχει</strong> δημιουργηθεί

en: You do not have permission to delete this venue
el: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε αυτό το χώρο.

en: Venue(s) <strong>were not </strong> deleted
el: Χώρος/οι <strong>δεν έχουν</strong> διαγραφεί

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Venue <strong>created</strong>
el: Χώρος <strong>δημιουργήθηκε</strong>

en: Venue <strong>updated</strong>
el: Χώρος <strong>ενημερωμένος</strong>

en: Venue(s) <strong>deleted</strong>
el: Χώρος <strong>διαγραμένος</strong>

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για “%s”

en: Venue name
el: Ονομασία χώρου

en: Get Link
el: Λήψη συνδέσμου

en: There was an error detecting iCal source.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά τον εντοπισμό της πηγής iCal.

en: Unable to read iCal file
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου iCal

en: Feed not found
el: Το feed δεν βρέθηκε

en: There was an error fetching the feed. Response code: %s.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά τη λήψη του feed. Response code: %s.

en: There was an error opening the ICAL file.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου ICAL.

en: [Lines %1$d-%2$d]
el: [Γραμμές %1$d-%2$d]

en: [Line %1$d]
el: [Γραμμή %1$d]

en: Invalid date "%s". Date expected in YYYYMMDD format.
el: Μη έγκυρη ημερομηνία "%s". Η ημερομηνία πρέπει να είναι σε YYYYMMDD format.

en: Invalid datetime "%s". Date expected in YYYYMMDDTHHiissZ or YYYYMMDDTHHiiss format.
el: Μη έγκυρη ημερομηνία "%s". Η ημερομηνία πρέπει να είναι σε YYYYMMDDTHHiissZ ή YYYYMMDDTHHiiss format.

en: File Error encountered: %d
el: Σφάλματα αρχείου :% d

en: No file detected.
el: Το Αρχείο δεν βρέθηκε

en: Invalid file uploaded. The file must be a ics calendar file of type 'text/calendar', no larger than 2MB.
el: Το αρχείο δεν πρέπει να είανι πάνω απο 2mb και να έιναι ICS αρχείο.

en: File size: %s. File type: %s
el: Μέγεθος αρχείου:% s. Τύπος αρχείου:% s

en: Export Events
el: Εξαγωγή Event.

en: Download Export File
el: Κατέβασμα Αρχείου Εξαγωγής

en: Import Events
el: Εισαγωγή Events

en: Import an ICS file.
el: Εισαγωγή ICS Αρχείου

en: Import venues
el: Εισαγωγή Τοποθεσιών

en: Import categories
el: Εισαγωγή Κατηγοριων

en: Upload ICS file
el: Ανέβασμα ICS αρχείου

en: You do not have sufficient permissions to import events.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για εισαγωγή events.

en: No events were imported.
el: Κανένα Event δεν εισάχθηκε.

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: 1 event was successfully imported
el: 1 event προστέθηκε με επιτυχία

en: %d events were successfully imported
el: %d event προστέθηκαν με επιτυχία

en: 1 venue was created
el: 1 τοποθεσία προσθέτηκε

en: %d venues were created
el: %d τοποθεσίες δημιουργήθηκαν.

en: 1 category was created
el: 1 κατηγορία προσθέτηκε

en: %d categories were created
el: %d κατηγορίες δημιουργήθηκαν.

en: Protected
el: Προστατευόμενο

en: Private
el: Προσωπικό

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Start
el: Αφετηρία

en: End
el: Τέλος

en: This event reoccurs
el: Αυτο το event επαναλαμβάνεται

en: Edit Event
el: Επεξεργασία Event

en: All Day
el: Ολοήμερο

en: Add To Google Calendar
el: Προσθήκη στο Google Ημερολόγιο

en: Search Venues
el: Αναζήτηση χώρων

en: View Venue
el: Εμφάνιση τοποθεσίας

en: Edit Venue
el: Επεξεργασία χώρου

en: Update Venue
el: Ανανέωση χώρου

en: Add New Venue
el: Προσθήκη νέου χώρου

en: New Venue Name
el: Νέο όνομα τοποθεσίας

en: No venues found
el: Δεν βρέθηκαν τοποθεσίες

en: Add or remove venues
el: Προσθήκη ή αφαίρεση τοποθεσίας

en: Separate venues with commas
el: Διαχωρίστε τις τοποθεσίες με κόμα

en: Venue Location
el: Τοποθεσία χώρου

en: View all venues
el: Δείτε όλους τους χώρους

en: No Venue
el: Χωρίς τοποθεσία

en: Search Categories
el: Αναζήτηση κατηγοριών

en: All Categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: Parent Category
el: Μητρική κατηγορία

en: Edit Category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Update Category
el: Ενημέρωση κατηγορίας

en: Add New Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: New Category Name
el: Προσθήκη

en: No categories found
el: Δεν βρέθηκαν κατηγορίες

en: View all categories
el: Εμφάνιση όλοων των κατηγοριών

en: Search Tags
el: Αναζήτηση ετικέτας

en: All Tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Popular Tags
el: Δημοφιλείς ετικέτες

en: Edit Tag
el: Επεξεργασία ετικέτας

en: Update Tag
el: Ενημέρωση ετικέτας

en: Add New Tag
el: Νέα ετικέτα

en: New Tag Name
el: Νέο όνομα ετικέτας

en: No tags found
el: Δεν βρέθηκαν ετικέτες

en: Choose from the most used tags
el: Επιλέξτε απο τις πιο δημοφιλής ετικέτες

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Add or remove tags
el: Προσθήκη ή αφαίρεση ετικέτας

en: Separate tags with commas
el: Διαχωρίστε τις ετικέτες με κόμα.

en: Add New Event
el: Προσθήκη Νέου Event

en: New Event
el: Νέο Event

en: All events
el: Όλα τα event

en: View Event
el: Εμφάνιση Event

en: Search events
el: Αναζήτηση Event

en: No events found
el: Δεν βρέθηκαν Event

en: No events found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν Event στον κάδο

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
el: Το event ενημερώθηκε. <a href="%s">Εμφάνιση event</a>

en: Event updated.
el: Το event ενημερώθηκε.

en: Event restored to revision from %s
el: Το event επαναφέρθηκε απο  %s

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
el: To event δημοσιέυθηκε <a href="%s">Εμφάνιση</a>

en: Event saved.
el: Το Event αποθηκέυτηκε

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
el: Το event υποβλήθηκε.  <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση event</a>

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
el: Το event προγραμματίστηκε για  <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση event</a>

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
el: Το Event Πρόχειρο ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: This event has been broken from a recurring event.
el: Το event έχει διακοπεί από ένα επαναλαμβανόμενο event.

en: Creating events
el: Δημιουργία events

en: Creating events:
el: Δημιουργία events:

en: The end date is the date the event finishes. If the event is a reoccuring event, this is the end date of the first occurrence.
el: Η ημερομηνία λήξης είναι η ημερομηνία κατά την λήξη του γεγονότος. Αν η εκδήλωση είναι μια reoccuring περιπτώσει, αυτή είναι η ημερομηνία λήξης της πρώτης εμφάνισης.

en: All dates and times must be entered in the specified format. This format can changed in the settings page.
el: Όλες οι ημερομηνίες και οι ώρες πρέπει να αναγράφονται με συγκεκριμένο τρόπο. Αυτή η μορφή μπορεί να αλλάξει στην σελίδα ρυθμίσεων.

en: Repeating events
el: Events που επαναλαμβάνονται

en: To repeat an event according to some regular pattern, use the reoccurrence dropdown menu to select how the event is to repeat. Further options then appear,
el: Για να ορίσετε ένα event επαναλαμβανόμενο σύμφωνα με κάποιο μοτίβο, χρησιμοποιείστε το ανάλογο dropdown μενού για να επιλέξετε πως το event θα επαναλαμβάνεται.

en: Specify how regularly the event should repeat (default 1)
el: Καθορίστε πόσο συχνά το γεγονός θα πρέπει να επαναλάβει (προεπιλογή 1)

en: Choose the reoccurrence end date. No further occurrences are added after this date, but an occurrence that starts before may finish after this date.
el: Επιλέξτε την ημερομηνία λήξης επανεμφάνισης. Δεν χρειάζονται περαιτέρω περιστατικά προστίθενται μετά την ημερομηνία αυτή, αλλά ένα περιστατικό που ξεκινά πριν να ολοκληρωθεί μετά την ημερομηνία αυτή.

en: If monthly reoccurrence is selected, select whether this should repeat on that date of the month (e.g. on the 24th) or on the day of the month (e.g. on the third Tuesday)
el: Εάν η μηνιαία επανεμφάνιση είναι επιλεγμένο, επιλέξτε αν αυτό θα πρέπει να επαναλάβει την εν λόγω ημερομηνία του μήνα (π.χ. για την 24η), είτε την ημέρα του μήνα (π.χ. για την τρίτη Τρίτη)

en: If weekly reoccurrence is selected, select which days of the week the event should be repeated. If no days are selected, the day of the start date is used
el: Αν εβδομαδιαία επανάληψη έχει επιλεγεί, επιλέξτε ποιες ημέρες της εβδομάδας, η εκδήλωση θα πρέπει να επαναληφθεί. Εάν δεν έχουν επιλεγεί ημέρες, από την ημέρα από την ημερομηνία έναρξης χρησιμοποιείται

en: Selecting a venue
el: Επιλέγοντας ένα χώρο

en: Use the venues input field to search for existing venues
el: Χρησιμοποιήστε το πεδίο εισαγωγής χώρους για την αναζήτηση υπάρχον χώρους

en: Only pre-existing venues can be selected. To add a venue, go to the venues page.
el: Μόνο προϋπάρχουσα χώρους μπορεί να επιλεγεί. Για να προσθέσετε ένα χώρο, μεταβείτε στη σελίδα χώρους.

en: Overview
el: Περίληψη

en: This is the list of all saved events. Note that <strong> reoccurring events appear as a single row </strong> in the table and the start and end date refers to the first occurrence of that event.
el: Αυτή είναι η λίστα όλων των αποθηκευμένων συμβάντων. Σημειώστε ότι <strong> επαναλαμβανόμενο συμβάντα εμφανίζονται ως ενιαία γραμμή </ strong> στον πίνακα και την ημερομηνία έναρξης και λήξης αναφέρεται στην πρώτη εμφάνιση αυτού του γεγονότος.

en: Hovering over a row in the venues list will display action links that allow you to manage that venue. You can perform the following actions:
el: Πλανάται πάνω σε μια σειρά στη λίστα χώρους θα εμφανιστούν σύνδεσμοι δράσης που σας επιτρέπουν να διαχειριστεί το εν λόγω χώρο. Μπορείτε να εκτελέσετε τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Edit takes you to the editing screen for that venue. You can also reach that screen by clicking on the venue title.
el: Επεξεργασία σας μεταφέρει στην οθόνη επεξεργασίας για το συγκεκριμένο χώρο. Μπορείτε να φτάσετε επίσης ότι η οθόνη κάνοντας κλικ στον τίτλο τόπο.

en: Delete will permanently remove the venue
el: Διαγραφή θα αφαιρέσει οριστικά το χώρο

en: View will take you to the venue's page
el: Η Εμφάνιση θα οδηγήσει σην σελίδα με τις τοποθεσίες.

en: Add Event
el: Προσθήκη Event

en: For more information
el: Για περισσότερες πληροφορίες

en: See the <a %s> documentation</a>
el: Δες την <a %s> αρθογραφία</a>

en: Debugging Event Organiser
el: Αποσφαλμάτωση Event Organizer

en: Go Pro!
el: Αναβάθμιση σε Pro!

en: Color
el: Χρώμα

en: Assign the category a colour.
el: Ορισε στην κατηγορία ένα χρώμα

en: last
el: τελεταίο

en: first
el: πρώτα

en: second
el: δεύτερο

en: third
el: τρίτο

en: fourth
el: τέταρτο

en: one time only
el: Μόνο μια φορά

en: every day
el: Καθημερινά

en: every week on
el: Εβδομαδιαία στις

en: every month on the
el: Κάθε μήνα στις

en: every %d months on the
el: κάθε %d μήνα στις

en: every year
el: Κάθε χρόνο

en: every %d years
el: κάθε %d χρόνια

en: Show More
el: Δείξε Περισσότερα

en: Show Less
el: Δείξε Λιγότερα

en: Hide dates
el: Κρύψε Ημερομηνίες

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: days
el: Ημέρες

en: weeks
el: Εβδομάδες

en: months
el: Μήνες

en: year
el: Χρόνος

en: years
el: χρόνια

en: every year on the
el: Κάθε χρόνο στις

en: every %d years on the
el: Κάθε %d χρόνια στις

en: This event will repeat
el: Αυτο το event θα επαναληφθεί

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Dismiss this notice
el: Απόρριψη σημειώματος

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Address
el: Διέυθυνση

en: City
el: Πόλη

en: State / Province
el: Περιοχή

en: Post Code
el: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Country
el: Χώρα

en: Schedule not recognised.
el: Δεν αναγνωρίζεται το πρόγραμμα

en: Start date not provided.
el: Δεν ορίσθηκε η μέρα έναρξης

en: Start date occurs after end date.
el: Η ημέρα έναρξης είναι μετα της λήξης

en: Schedule end date is before is before the start date.
el: Η προγραμματισμένη μέρα λήξης είναι πριν την ημέρα έναρξης

en: Invalid monthly schedule (invalid ordinal)
el: Λάθος μηνιαίο πρόγραμμα

en: Event does not contain any dates.
el: Το event δεν περιέχει ημερομηνίες.

en: Occurrence not deleted. Occurrence not found.
el: Το αντικείμενο δεν διαγράφηκε. Το αντικείμενο δεν βρέθηκε.

en: Events:
el: Γεγονότα:

en: Later events <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Μετέπειτα γεγονότα <span class="meta-nav">→</span>

en:  <span class="meta-nav">&larr;</span> Newer events
el: <span class="meta-nav">←</span> Νέα γεγονότα

en: Nothing Found
el: Τίποτα δεν βρέθηκε

en: Apologies, but no results were found for the requested archive.
el: Ζητάμε συγνώμη. Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για το ζητούμενο αρχείο.

en: This event is running from %1$s until %2$s. It is next occurring on %3$s
el: Αυτό το συμβάν εκτελείται από %1$s μέχρι %2$s. Είναι επόμενο για την εμφάνιση %3$s

en: This event finished on %s
el:  Αυτό το γεγονός τελείσε στις %s

en: Upcoming Dates
el: Προσεχείς Ημερομηνίες

en: This event was posted by <a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
el: Το γεγονός αυτό δημοσιεύτηκε από<a href="%5$s">%4$s</a>. Bookmark the <a href="%2$s" title="Permalink to %3$s" rel="bookmark">permalink</a>.

en: Event Category Archives: %s
el: Αρχείο:  %s

en: Apologies, but no events were found for the requested category.
el: Συγνώμη, αλλά δεν βρέθηκαν γεγονότα για την κατηγορία που επιλέξατε.

en: Apologies, but no events were found for the requested tag.
el: Συγνώμη, αλλά δεν βρέθηκαν γεγονότα για την αιτούμενη ετικέτα.

en: Events at: %s
el: Γεγονότα στα: %s

en: Apologies, but no events were found for the requested venue.
el: Συγνώμη, αλλά δεν βρέθηκαν γεγονότα για το αιτούμενο χώρο.
