Event Organiser - en to es translation catalogue (10 entries)

en: System Info
es: Información de sistema

en: This page highlights useful information for debugging. If you're reporting a bug, please include this information.
es: Esta página destaca información útil para eliminar fallos. Si vas a informar de un fallo, por favor, incluye esta información.

en: Most bugs arise from theme or plug-in conflicts. You can check this by disabling all other plug-ins and switching to TwentyTweleve.
es: La mayoría de los fallos provienen de conflictos de tema o de plug-in. Puedes verificarlo desactivando todos los demás plug-ins y cambiando a TwentyTwelve.

en: To help speed things along, if you report a bug please indicate if you have done so. Once the plug-in or theme has been identified it is often easy to resolve the issue.
es: Para acelerar las cosas, si informas de un fallo, por favor indica que lo has realizado. Una vez que el plug-in o tema haya sido identificado será más fácil que se resolver el problema.

en: Below any <strong>known</strong> plug-in and theme conflicts are highlighted in red.
es: Abajo se resalta en rojo cualquier conflicto <strong>conocido</strong> de plug-in o tema.

en: Yes
es: Si

en: Known plug-in & theme conflicts, highlighted in red, may be minor or have a simple resolution. Please contact support.
es: Los conflictos conocidos de plug-in y tema, resaltados en rojo, pueden ser menores o tener una resolución simple. Por favor contactar a soporte.

note: / TRANSLATORS: [this plugin] has only been tested up to [required plugin] [required plugin version]
en: %s has only been tested up to %s %s
es: %s sólo ha sido probado hasta %s %s

note: / TRANSLATORS: [this plugin] requires [required plugin] version [required plugin version] or higher
en: %s requires %s version %s or higher
es: %s requiere %s versión %s o mayor

en: unknown
es: desconocido
