Event Organiser - en to ro translation catalogue (60 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Day
ro: Zi

en: Week
ro: Săptămână

en: Events Calendar
ro: Calendar Evenimente

en: Include past events
ro: Include evenimentele precedente

en: Event categories
ro: Categorii evenimente

en: Event venue
ro: Locație eveniment

en: All Venues
ro: Toate locațiile

en: Previous month
ro: Luna precedentă

en: Next month
ro: Luna următoare

en: Events
ro: Evenimente

en: Venue
ro: Locație

en: Venues
ro: Locații

en: day
ro: zi

en: week
ro: săptămâna

en: month
ro: lună

en: Event Details
ro: Detalii Eveniment

en: Event Detail
ro: Detalii Eveniment

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: All day
ro: Toată ziua

en: yearly
ro: anual

en: on
ro: pe

en: Venue name
ro: Nume locație

en: Edit Event
ro: Editează evenimentul

en: Venue:
ro: Locație

en: For more information
ro: Pentru mai multe informații

en: Color
ro: Culoare

en: last
ro: ultimul

en: first
ro: primul

en: every day
ro: în fiecare zi

en: every year
ro: în fiecare an

en: Show More
ro: Arată mai mult

en: Show Less
ro: Arată mai puțin

en: Hide dates
ro: Ascunde dățile

en: Hour
ro: Ora

en: days
ro: zile

en: weeks
ro: săptămâni

en: months
ro: luni

en: year
ro: an

en: years
ro: ani

en: every year on the
ro: in fiecare an pe

en: This event will repeat
ro: Acest eveniment se va repeta

en: Settings
ro: Setari

en: Dismiss this notice
ro: Elimina notificarea

en: Dismiss
ro: Elimina

en: Address
ro: Adresa

en: City
ro: Oraș

en: State / Province
ro: Provincie

en: Post Code
ro: Cod poștal

en: Country
ro: Țara

en: Schedule not recognised.
ro: Orar nerecunoscut.

en: Start date not provided.
ro: Data de început neintrodusa.

en: Start date occurs after end date.
ro: Data de inceput apare dupa data de final.

en: Schedule end date is before is before the start date.
ro: Planifica data de final este inainte este inainte data de inceput.

en: Later events <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Evenimente precedente <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en:  <span class="meta-nav">&larr;</span> Newer events
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span>Evenimente următoare

en: Nothing Found
ro: Nu a fost găsit nimic

en: This event is running from %1$s until %2$s. It is next occurring on %3$s
ro: Acest eveniment va avea loc de pe %1$s pana pe %2$s. Va avea loc din nou pe %3$s

en: This event finished on %s
ro: Acest eveniment a fost pe %s
