Event Organiser - en to tr translation catalogue (156 entries)

en: Displays a list of events, grouped by date
tr: Tarihlere göre gruplanmış bir etkinlik listesi gösterir

en: Events Agenda
tr: Etkinlik Ajandası

en: Title
tr: Başlık

en: Group by
tr: Gruplandırma

en: Day
tr: Gün

en: Month
tr: Ay

en: Group date format
tr: Grup tarih formatı

en: Event date/time format
tr: Etkinlik tarit/saat formatı

en: Include 'Add To Google' link
tr: "Google'a ekle" bağlantısı içersin

en: Displays a calendar of your events
tr: Etkinliklerinizin takvimini gösterir

en: Events Calendar
tr: Etkinlik Takvimi

en: Include past events
tr: Geçmiş etkinlikleri içer

en: Event categories
tr: Etkinlik kategorileri

en: List category slug(s), seperate by comma. Leave blank for all
tr: Kategorileri virgülle ayırın. Hepsi için boş bırakın.

en: Event venue
tr: Etkinlik mekanı

en: All Venues
tr: Tüm Mekanlar

en: Previous month
tr: Geçen ay

en: Next month
tr: Gelecek ay

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Number of events
tr: Etkinlik sayısı

en: Venue
tr: Mekan

en: Order by
tr: Sıralama

en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

en: ASC
tr: Artan

en: DESC
tr: Azalan

en: Group occurrences
tr: Grup tekrarları

en: Template (leave blank for default)
tr: Tema (varsayılan için boş bırakın)

en: Event list widget placeholders
tr: Etkinlik listesi bileşen yer tutucuları

en: You can use specified tags as placeholders for event information which you want to appear in the widget. <a href="%s" target="_blank"> Find out more</a>.
tr: Bileşende görüntülenmesini istediğiniz etkinlik bilgisi için yer tutucu olarak özel etiketler kullanabilirsiniz. <a href="%s" target="_blank"> Daha fazlasını öğrenin</a>.

en: 'No events' message
tr: "Etkinlik yok" mesajı

en: Delete
tr: sil

en: Event Categories
tr: Etkinlik Kategorileri

en: Categories
tr: Kategori

en: Select Category
tr: Kategori Seç

en: A list or dropdown of event venues
tr: Etkinlik mekanlarının bir listesi

en: Event Venues
tr: Etkinlik Mekanları

en: Venues
tr: Mekanlar

en: There is no excerpt because this is a protected post.
tr: Alıntı yasaktır çünkü bu korunan bir iletidir.

en: today
tr: bugün

en: day
tr: gün

en: month
tr: ay

en: Loading&#8230;
tr: Yükleniyor...

en: Event Details
tr: Etkinlik Detayları

en: Event Detail
tr: Etkinlik Detayı

en: System Info
tr: Sistem bilgisi

en: This page highlights useful information for debugging. If you're reporting a bug, please include this information.
tr: Bu sayfa debug için yararlı bilgileri içerir. Bir hata bildirecekseniz, lütfen bu bilgileri dahil edin.

en: Most bugs arise from theme or plug-in conflicts. You can check this by disabling all other plug-ins and switching to TwentyTweleve.
tr: Birçok hata tema veya bileşen çatışmasından kaynaklanır. Diğer bütün bileşenleri kapatıp, Twenty Twelve temasına dönmek için bunu işaretleyebilirsiniz.

en: To help speed things along, if you report a bug please indicate if you have done so. Once the plug-in or theme has been identified it is often easy to resolve the issue.
tr: İşleri hızlandırmak için, bir hata bildirecekseniz lütfen bunu yaptığınızı belirtin. Bileşen veya tema algılandıktan sonra sorunu çözmek genelde kolaydır.

en: Below any <strong>known</strong> plug-in and theme conflicts are highlighted in red.
tr: <strong>Bilinen</strong> bütün bileşen ve tema çatışmaları aşağıda belirtilmiştir.

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Known plug-in & theme conflicts, highlighted in red, may be minor or have a simple resolution. Please contact support.
tr: Kırmızıyla işaretlenen bilinen bileşen ve tema çatışmaları küçük bir sorun olabilir veya basit bir çözüm içerebilir. Lütfen destek bölümüyle temas kurun.

note: / TRANSLATORS: [this plugin] has only been tested up to [required plugin] [required plugin version]
en: %s has only been tested up to %s %s
tr: %s %s e kadar %s'i test edildi.

note: / TRANSLATORS: [this plugin] requires [required plugin] version [required plugin version] or higher
en: %s requires %s version %s or higher
tr: %s, %s versiyon %s veya daha yükseğine ihtiyaç duyar.

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Organiser
tr: Düzenleyici

en: All day
tr: Tüm gün

en: daily
tr: günlük

en: monthly
tr: aylık

en: on
tr: @

en: day of month
tr: ayın günü

en: day of week
tr: haftanın günü

en: Select a venue
tr: Mekan seç

en: Venue Name
tr: Mekan Adı

en: Event
tr: Etkinlik

en: Events within 24 hours
tr: 24 saat içindeki etkinlikler

en: Events within 1 week
tr: Son 1 hafta içindeki etkinlikler

en: Events within 1 month
tr: Son 1 ay içindeki etkinlikler

en: Events within 1 year
tr: Son 1 yıl içinde etkinlikler

en: &mdash; No Change &mdash;
tr: - Değişik Yok -

en: General
tr: Genel

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permalinks
tr: Kalıcı bağlantılar

en: Import
tr: İçe aktar

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Event Organiser Settings
tr: Etkinlik Düzenleyici Ayarları

en: Event Organiser
tr: Etkinlik Düzenleyici

en: Edit Events
tr: Etkinlikleri düzenle

en: Publish Events
tr: Etkinlikleri yayınla

en: Delete Events
tr: Etkinlikleri sil

en: Edit Others' Events
tr: Diğerlerinin etkinlikleri düzenle

en: Delete Other's Events
tr: Diğerlerinin etkinliklerini sil

en: Read Private Events
tr: Özel etkinlikleri oku

en: Manage Venues
tr: Mekanları yönet

en: Manage Event Categories & Tags
tr: Etkinlik kategorileri ve etiketlerini yönet

en: Templates
tr: Temalar

en: Select which features events should support
tr: Etkinliklerin hangi özellikleri desteklemesi gerektiğini seç

en: Author
tr: Yazar

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Excerpt
tr: Alıntı

en: Custom Fields
tr: Ek alanlar

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Revisions
tr: Düzeltmeler

en: Event Tags
tr: Etkinlik etiketleri

en: Show past events:
tr: Geçmiş etkinlikleri göster

en: Display past events on calendars, event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options).
tr: Geçmiş etkinlikleri takvimlerde, etkinlik listelerinde ve arşivlerde göster. (Bu kısa kodlar ve bileşen seçenekleri tarafından bastırılabilir)

en: Add an 'events' link to the navigation menu:
tr: Ana menüye "etkinlikler" bağlantısı ekle

en: Date Format:
tr: Tarih formatı

en: dd-mm-yyyy
tr: gg-aa-yyyy

en: mm-dd-yyyy
tr: aa-gg-yyyy

en: yyyy-mm-dd
tr: yyyy-aa-gg

en: This alters the default format for inputting dates.
tr: Bu tarih girişi için varsayılan formatı değiştirir

en: If selected only one occurrence of an event will be displayed on event lists and archives (this can be over-ridden by shortcode attributes and widget options.
tr: Seçilirse, bir etkinliğin sadece bir tekrarı etkinlik listeleri ve arşivlerde görüntülenecektir.  (Bu kısa kodlar ve bileşen seçenekleri tarafından bastırılabilir)

en: Are current events past?
tr: Mevcut etkinlikler geçmiş mi?

en: If 'no' is selected, an occurrence of an event is only past when it has finished. Otherwise, an occurrence is considered 'past' as soon as it starts.
tr: Hayır seçilirse, bir etkinliğin bir tekrarı sadece etkinlik bittiğinde geçmiş görünür. Aksi takdirde etkinlik başlar başlamaz tekrar geçmiş görünür.

en: Delete expired events:
tr: Zamanı geçmiş etkinlikleri sil

en: If selected the event will be automatically trashed 24 hours after the last occurrence finishes.
tr: Seçilirse etkinlik son tekrarı bittikten 24 saat içerisinde otomatik olarak silinecektir.

en: Enable events ICAL feed:
tr: ICAL etkinilik beslemelerini açın:

en: If selected, visitors can subscribe to your events with the url: %s
tr: Seçilirse ziyaretçiler etkinliklerinize şu url ile kayıt olabilir: %s

en: Exclude events from searches:
tr: Etkinlikleri aramalardan çıkar:

en: Enable templates:
tr: Temaları etkinleştir:

en: For each of the pages, the corresponding template is used. To use your own template simply give it the same name and store in your theme folder. By default, if Event Organiser cannot find a template in your theme directory, it will use its own default template. To prevent this, uncheck this option. WordPress will then decide which template from your theme's folder to use.
tr: Ter bir sayfa için ilgili tema kullanılır.

en: Events archives:
tr: Etkinlik arşivleri:

en: Event page:
tr: Etkinlik sayfası:

en: Venue page:
tr: Mekan sayfası:

en: Events Category page:
tr: Etkinlik kategori sayfası:

en: Enable event pretty permalinks:
tr: Etkinlik kalıcı bağlantılarını etkinleştirin:

en: If you have pretty permalinks enabled, select to have pretty premalinks for events.
tr: Kalıcı bağlantılarınız etkinse, etkinlikler için kalıcı bağlantıları açmak için seçin.

en: Event (single)
tr: Etkinlik (tek)

en: Year archive
tr: Yıl arşivi

en: Month archive
tr: Ay arşivi

en: Day archive
tr: Gün arşivi

en: Set permissions for events and venue management
tr: Etkinlik ve mekan yönetimi için izinleri belirleyin

en: Role
tr: Rol

en: None
tr: Hiç biri

en: Save
tr: Kaydet

en: Venue name
tr: mekan adı

en: Start
tr: Başlangıç

en: All Day
tr: Tüm Gün

en: Add To Google Calendar
tr: Google Takvim'e Ekle

en: No venues found
tr: Etkinlik bulunamadı

en: Venue Location
tr: Mekan yeri

en: No Venue
tr: Etkinlik yok

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: No categories found
tr: Herhangi bir kategori bulunamadı.

en: All Tags
tr: Tüm Etiketler

en: No tags found
tr: Etiket bulunamadı

en: Tags
tr: Etiketler

en: All events
tr: Tüm etkinlikler

en: No events found
tr: Herhangi bir etkinlik bulunamadı.

en: Overview
tr: Önizleme

en: Color
tr: Renk

en: last
tr: son

en: second
tr: ikinci

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: days
tr: günler

en: months
tr: aylar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: City
tr: Şehir

en: Schedule not recognised.
tr: Etkinlik anlaşılamadı.

en: Start date not provided.
tr: Başlangıç tarihi belirtilmemiş.

en: Schedule end date is before is before the start date.
tr: Etkinliğin sonlanma tarihi başlangıç tarihinden önce.

en: Events:
tr: Etkinlikler

en: Later events <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Eski etkinlikler

en: Nothing Found
tr: Hiçbir Şey Bulunamadı
